$
בארץ

לפיד תקף את נתניהו: "שחיתות זה להזמין הביתה גלידה פיסטוק על חשבון הציבור"

יו"ר יש עתיד בכנס מפלגתו: "במדינה שבה יש את הפערים החברתיים הכי גדולים בעולם המערבי, מטוס פרטי זו שחיתות"; "יש למישהו ספק, שבגין לא היה נבחר בפריימריז בליכוד?"

רוני זינגר 18:4101.01.15
על רקע סיסמת "מושחתים נמאסתם" נאם היום יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בכנס שערכה מפלגתו בתל אביב. אחרי שנתיים של ישיבה בממשלה שנהגה לדבריו בשחיתות מאוסה, ולאחר שלא התריע על כך בזמן אמת, תקף היום (ה') לפיד בחריפות את נתניהו והליכוד: "שחיתות זה להזמין הביתה גלידה פיסטוק על חשבון הציבור אדוני ראש הממשלה", תקף חזיתית את ראש הממשלה, בהתייחסו לחשיפת "כלכליסט" לפני כשנתיים כי נתניהו ביקש וקיבל הקצבה של עשרת אלפים שקל בשנה מתקציב המדינה על גלידה למעונו.

לפיד המשיך ואמר: "נמאסתם. נמאס מהמושחתים ונמאס מזה שהם גונבים לנו את המדינה. תחזירו לנו את המדינה, מושחתים. אנשים יושבים בבית ולא מאמינים… לפני שנתיים דיברנו על פוליטיקה חדשה מול פוליטיקה ישנה. עכשיו היינו שם, שנתיים היינו היחידים שנלחמו נגד זה. שנתיים היינו הבלם היחיד. מה שנלחמנו נגדו זו לא פוליטיקה ישנה, זו פוליטיקה מושחתת. חודש לפני שהממשלה התפרקה נקראתי לישיבה עם ראש הממשלה, שר הבטחון ושר השיכון. הם רצו להעביר 300 מיליון שקלים לכבישים עוקפים לתפוח ומבני ציבור באיתמר ויצהר. כסף שהולך ישירות לטובת אלה שמצביעים להם בפריימריס. סירבתי. נתנו לי להבין שאם לא אעביר את הכסף הממשלה עלולה להתפרק. סירבתי, כי זו שחיתות, ופוצצתי את הישיבה. ברגע שיצאנו מהממשלה, זה לקח להם בדיוק דקה לעשות את כל מה שעצרנו קודם, והם העבירו את אותם 300 מיליון שקלים לכבישים לעוטף תפוח וליצהר, כי כבר לא היינו שם לשמור על הקופה".

 

לפיד עוד הוסיף כי "בכל פעם שאמרנו להם שאנחנו לא ניתן להם להעביר כסף לחברים שלהם, לקומבינטורים שלהם, לקבוצות האינטרסים שלהם, הם אמרו שאנחנו לא מבינים בפוליטיקה. אנחנו מבינים יופי בפוליטיקה, זו לא פוליטיקה, זו שחיתות. הם גנבו לנו את המדינה ואנחנו פה כדי לקחת אותה בחזרה. תחזירו לנו את המדינה, מושחתים".

 

לפיד התייחס לפריימריז בליכוד: "יש לכם ספק, יש למישהו ספק, שבגין לא היה נבחר אתמול בפריימריז בליכוד? הם היו זורקים אותו הביתה. עם הצניעות שלו, עם היושר שלו, עם הכבוד שלו לבית המשפט. הם היו דוחקים אותו למטה ברשימה, בשביל ישראל כץ וחיים כץ ודני דנון. קבלני הקולות היו מכניסים אותו לרשימות החיסול, הקומבינטורים היו אומרים שלא יצא להם ממנו כלום. חברי המרכז היו אומרים אחד לשני שמבגין אין ג'ובים, מבגין אין תקציבים מתחת לשולחן, עם בגין אי אפשר לעשות קומבינות".

 

"שחיתות זה להעביר ריהוט גן לוילה בקיסריה", אמר לפיד, "ולבקש שישלמו לך את המים של הבריכה, ולהיאבק על זה שיקנו לך מטוס. 'יש עתיד' היתה המפלגה היחידה שהצביעה נגד המטוס הזה. הייתם צריכים לראות איך ראש הממשלה קפץ כשהוא גילה שאנחנו מתנגדים לזה שיהיה לו מטוס פרטי משלו. אדוני ראש הממשלה,  במדינה שבה יש את הפערים החברתיים הכי גדולים בעולם המערבי, שבה מעמד הביניים לא גומר את החודש והעניים לא מתחילים אותו, מטוס פרטי זו שחיתות".

 

לפיד. "במדינה שבה יש את הפערים החברתיים הכי גדולים בעולם המערבי, שבה מעמד הביניים לא גומר את החודש והעניים לא מתחילים אותו, מטוס פרטי זו שחיתות" לפיד. "במדינה שבה יש את הפערים החברתיים הכי גדולים בעולם המערבי, שבה מעמד הביניים לא גומר את החודש והעניים לא מתחילים אותו, מטוס פרטי זו שחיתות" צילום: אוראל כהן

 

לפיד פנה לנתניהו ואמר: "הליכודניקים של פעם, של בגין, לא מבינים מה קרה למפלגה שלהם. הם לא מבינים את הנהנתנות הזו, את הניתוק המוחלט מהעם. הם לא מבינים למה המדינה צריכה להחזיק לך שלושה בתים. הם לא מבינים למה יו"ר המפלגה שלהם לא יכול לטוס ללונדון, חמש שעות טיסה, אם לא מסדרים לו מיטה במטוס. זה לא הליכוד. זו ירידה מהפסים. זו שחיתות".

 

לפיד המשיך ודיבר גם על החטיבה להתיישבות: "מדובר בכסף. כסף גדול. מיליארדים. כסף מתחת לשולחן. למה אתם חושבים שהם זינקו ועשו הכל כדי לעצור אותנו כשניסינו להעביר חוק שהיה מבטיח שקיפות בחטיבה להתיישבות? למה אתם חושבים שהיחידה הארצית לחקירת שחיתות של המשטרה פשטה אתמול על משרדי החטיבה להתיישבות? כי השחיתות נמשכת. כי מאחורי החיוך של בנט מסתתרת מפלגה סקטוריאלית שדואגת רק לעצמה ולהתנחלויות שלה ולמוסדות שלה ולישיבות שלה".

 

בעניין זה יש לציין שהיו אלה חברי "יש עתיד" שאמנם עצרו למשך שבוע אחד הזרמה של כסף להתנחלויות בשם הדרישה לשקיפות בחטיבה להתיישבות ואולם בדיוק שבוע לאחר מכן התקיים אותו דיון, לאחר שלפיד העביר את הכסף להתנחלויות וחברי הכנסת שלו הצביעו בעד אותה ההעברה - הכל בהתאם להסכמות קואליציוניות של אותה השעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x