$
בארץ

לפיד נגד רה"מ: "הדיור והתקציב תקועים כי נתניהו עסוק בהישרדות פוליטית"

שר האוצר על חוק מע"מ 0: "אלו שתוקעים את החוק הם אלו שהביאו את משבר הדיור. מתעסקים במה יהיה אחרי הבחירות ואיך נעשה קיניוקטורות עם החרדים"

כלכליסט 13:1629.11.14

"ראש הממשלה בחר לתקוע ולעכב את תקציב המדינה לשנת 2015, שמסייע לשכבות החלשות ולמעמד הביניים, מוריד את יוקר המחיה והכי חשוב לא מעלה מסים לטובת קוניקטורות פוליטיות ולטובת חברי מרכז ליכוד". כך אמר היום שר האוצר יאיר לפיד באירוע "שבת תרבות" בתיאטרון הבימה. 

השר לפיד הוסיף כי "הכל תקוע וראש הממשלה עומד מהצד. הדיור תקוע, התקציב תקוע, היחסים הבינלאומיים שלנו נמצאים בהדרדרות. במקום להעביר תקציב ולטפל בכל הבעיות הללו הם מתעסקים בפוליטיקה הכי קטנה שיש - מה יהיה אחרי הבחירות ואיך נעשה קיניוקטורות עם החרדים". 

 

לדבריו, "כל מה שצריך כדי לפתור את המשבר, זה שכולם יתעסקו במה שחשוב ולא בעסקנות פוליטית. זה ניתוק מוחלט מהמציאות הישראלית. מדינת ישראל לא צריכה בחירות, היא צריכה שנעביר תקציב חברתי, שנטפל בדיור, שנטפל ביוקר המחיה, שנעבוד בשביל האזרחים. כל מה שאני רוצה זה שיתנו לי לעבוד. יש לנו תקציב מדינה ויש לנו רפורמת דיור שצריך להעביר אותם כי זה מה שמדינת ישראל צריכה".

 

במהלך האירוע התייחס לפיד למשבר הפוליטי ואמר: "קודם כל צריך להבין שזה משבר אחד, ושזו לא סדרה של משברים. זה הכל אותו משבר, שבעיקרו מתחיל ונגרם בזה שהפוליטיקה הישנה קמה ויצאה למאבק לשמר את מה שהיה עד היום. ברגע שהתחלנו לגעת בקק"ל, בחברות הציבוריות, ברפורמה במערכת הבריאות הציבורית, בדיור, בדברים ששנים לא נגעו בהם, הכל התחיל להתפרק. זה אותם חברי מרכז שמנסים לשמור על הכוח הפוליטי שלהם, שמגנים על קבוצות הכוח והאינטרסים שלהם. הם רוצים ללכת עם החרדים כי איתם הם יודעים להסתדר ולשמר את המצב הקיים".

  

"מחכים לחברי מרכז הליכוד"

 

כמו כן התייחס לפיד לחוק מע"מ אפס שתקוע ואמר: "אלה שתוקעים את מע"מ אפס הם אלו שהביאו את משבר הדיור הישראלי. אלו שבתקופתם עלו מחירי הדיור ב-80%. הבאנו חוק שיטיב עם הצעירים, שייתן לאנשים, כמו אלו ששרתו בצוק איתן הנחה של כ-200 אלף ש"ח ברכישת דירה. חוק מעמ אפס הוא חלק מתוכנית דיור שלמה שבאה לתקן את מה שלא טיפלו בו עד עכשיו והם תוקעים את זה. אני כבר לא מבקש מהם שיעזרו, מצידי שיזיזו הצידה. אבל שיתנו לעבוד".

   

"הכל תקוע כי מבחינתם אי אפשר להעביר את תקציב המדינה עד שלא יבאו 3 חברי מרכז שיש להם קשרים ויתנו אישור להעביר את התקציב. זה סוג הדברים שבאנו לשנות. שלוקחים תקציב והופכים אותו לבן ערובה של קוניקטוריות פוליטיות. אנחנו צריכים להתעסק במה שחשוב ולא בשטויות ומה שקורה עכשיו זה שמתעסקים בשטויות."

 

"רה"מ צריך להחליט שהוא לא רוצה בחירות ולהעביר תקציב ולהתייצב בפני מפלגתו ולומר להם שחגיגת השחיתות נגמרה. התקציב שהם יוצאים נגדו עכשיו הוא תקציב שהם הצביעו בעדו בממשלה. אני לא מבין איך יכול להיות שמפלגת שלטון לא רוצה להעביר תקציב ותוכנית דיור שהיא הצביעה בעדה. במקום להתעסק במה שחשוב הם מתעסקים בשיקולים פוליטיים".

  

שר האוצר יאיר לפיד שר האוצר יאיר לפיד צילום: עמית שאבי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x