$
בארץ

לפיד על המשבר הקואליציוני: "הזוגות הצעירים מוחזקים כבני ערובה בידי לוביסטים"

שר האוצר קרא לרה"מ "להפסיק עם המשחקים של האינטרסים", ואמר כי המשבר והשחיתות השלטונית מונעים את הורדת את מחירי הדירות והעברת תקציב חברתי

רוני זינגר 15:2124.11.14
שר האוצר יאיר לפיד קרא בצהריים (ב') לראש הממשלה "להפסיק עם המשחקים של האינטרסים" ולפתור את המשבר הקואליציוני: "אני בא מפגישה עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שבה דיברנו על קידום שכר המינימום והסדרת מעמד עובדי הקבלן והעסקת אנשים עם מוגבלויות. זה מה שחשוב, לא משחקים של אינטרסים", אמר. הדברים נאמרו בישיבת סיעת "יש עתיד". 

 

לפיד פתח את דבריו ואמר "אני רוצה לעשות סדר בבלגן כי נדמה שכל יום יש משבר אחר בקואליציה אבל זה לא המצב. זה אותו משבר כל הזמן - חוק הלאום, מע"מ 0%, קק"ל, הרפואה הפרטית, החברות הממשלתיות, הכל אותו דבר. זו הפוליטיקה הישנה שמחזירה אותנו לאותה סחטנות ומשחקי אינטרסים ושחיתות שילטונית ומוכרים את המדינה לקבלני קולות שמובילים את המדינה לבחירות מיותרות לגמרי, וזה כשהמדינה בוערת".  לפד הוסיף "את מי הם מענישים כשהם אומרים לא נעביר את התקציב הכי חברתי שהיה פה מזה שנים ואת מע"מ אפס ומחיר מטרה? את יש עתיד? אותי? הם מענישים את הזוגות הצעירים ואת הלוחמים שחזרו מצוק איתן".

 

יאיר לפיד. "מענישים את הזוגות הצעירים" יאיר לפיד. "מענישים את הזוגות הצעירים" צילום: בלומברג

 

לדברי לפיד, "אנחנו יכולים להוריד את מחירי הדירות במאות אלפי שקלים, והם מחזיקים את הזוגות הצעירים כבני ערובה מול לוביסטים עסקנים וקבוצות לחץ. לא נתפשר על הערכים שלנו ועל מה שאנחנו מאמינים בו תמורת סחר סוסים פוליטי. זו המלחמה שלנו. על זה כל המשבר. על זה שאנחנו מתעקשים לנקות את האורוות, וללכת לכל המקומות החולים בחברה הישראלית ובשלטון הישראלי כדי לתקן ולנקות, ולהביא תקציב חברתי, ולא לתת לגזענות להתפשט, ולזכור שיש פה מדינה, ואי אפשר לתת לה להמשיך להתנהל ככה".

 

לפיד כאמור קרא לנתניהו ואמר: "אני קורא לראש הממשלה לנהוג באחריות, עדיין לא מאוחר, אפשר עוד לתקן. אנחנו יכולים עדיין להעביר יחד את התקציב לסייע בפתרון משבר הדיור הישראלי, להרגיע את הרחובות ולהוריד את מפלס האלימות במקום לגרום לעוד ועוד קרעים ושסעים בין אזרחי המדינה, ובעיקר לחזור ולעשות את מה שלשמו כולנו נבחרנו – להנהיג את מדינת ישראל לטובת אזרחיה, לא על חשבונם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x