$
בארץ

מנכ"ל דואר ישראל חיים אלמוזנינו פורש

אלמוזנינו הודיע היום לדירקטוריון כי יסיים את תפקידו לאחר קדנציה של כמעט 4 שנים בחברה: "נכון יהיה שמנכ"ל חדש יתחיל את יישום הרפורמה"

אופיר דור 10:1824.11.14

מנכ"ל חברת דואר ישראל, חיים אלמוזנינו, הודיע היום (ב') בישיבת הדירקטוריון שהתכנסה כי בכוונתו לפרוש מתפקידו. אלמוזנינו יפרוש עם מינוי מנכ"ל מחליף. עד אז, יפעל אלמוזנינו על מנת להמשיך ולקדם את מימוש תוכנית ההבראה. אלמוזנינו מסיים קדנציה של כמעט 4 שנים בדואר ישראל.

אלמוזנינו אמר בישיבת הדירקטוריון: "אני מודיע היום על כוונתי לפרוש מתפקידי, לאחר קרוב ל-4 שנים, ובתחושת שביעות רצון. בתחילת הדרך, הסיכויים להגיע להסכמות על רפורמה לא נראו גבוהים, והקשיים היו רבים, אך הצלחנו להשלים את החלקים המרכזיים של תוכנית ההבראה - רגולציה, מימון מצד משרד האוצר, הסכמות עם העובדים וסוגיית מחזיקי האג"ח. אין ספק כי מדובר ברפורמה חשובה שתצעיד את החברה למקום מרכזי במשק המודרני. בתכנית נקבע כי יישומה יימשך כארבע שנים, ועל כן נכון יהיה שמנכ"ל חדש יתחיל את היישום וילווה אותו לכל אורך התהליך. אני מודה לעובדי החברה, חברי ההנהלה ולדירקטוריון החברה על הגיבוי ועל השותפות לדרך".

 

חיים אלמוזנינו. שמנכ"ל חדש יתחיל את יישום תוכנית ההבראה חיים אלמוזנינו. שמנכ"ל חדש יתחיל את יישום תוכנית ההבראה צילום: עמית שעל

 

יו"ר הדירקטוריון, חזי צאיג: "אני מודה למנכ"ל החברה מר חיים אלמוזנינו על שגיבש וקידם את תוכנית ההבראה אשר תוביל את חברת דואר ישראל לחוף מבטחים. אני מאחל לו הצלחה בהמשך דרכו".

 

אלמוזנינו מונה לתפקיד באפריל 2011 ולאורך הקדנציה שלו נאבק הדואר במשבר פיננסי שהלך והחמיר כתוצאה מירידה בהכנסות המסורתיות לצד עלייה בהוצאות של החברה. במהלך הקדנציה שלו שררו יחסי אי-אמון בינו לבין שר התקשורת היוצא גלעד ארדן, שראה בו אחראי למשבר השירות בדואר ישראל. לעומת זאת, זכה אלמוזנינו לתמיכה מרשות החברות הממשלתיות ויו"ר הרשות אורי יוגב שראו בו פרטנר לשיקום חברת הדואר.

 

אלמוזינינו גיבש ביחד עם האוצר ורשות החברות, דירקטוריון הדואר ומשרד התקשורת את תוכנית ההבראה בחברה, במסגרתה צפויים לפרוש כ-1,200 עובדים. תוכנית ההבראה עדיין לא נחתמה באופן סופי, כאשר הנושא האחרון שנותר על סדר היום הוא הגעה לסיכום עם העובדים על זהות הפורשים עליו מתקיימים דיונים בין ההנהלה לוועד העובדים ולהסתדרות. לאלמוזנינו היו יחסים סוערים מאוד גם מול ועד העובדים, שהתבטאו במתקפות הדדיות בינו לבין יו"ר הוועד שמעון פרג'ון בנוגע להובלת החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x