$
משפט

בוטלה מכירת החיסול של מוטי זיסר - בשל התנגדות כונס הנכסים

זיסר תכנן לקיים בחודש הבא מכירת חיסול לתכולת ביתו זאת בעקבות פינויו הצפוי מהווילה היוקרתית בפתח תקווה. כונס הנכסים ארדינסט: החפצים שייכים לחברות ולכן אין לו זכות למכרם

זוהר שחר לוי 15:2620.11.14

מכירת החיסול לתכולת ביתו של איש העסקים מוטי זיסר, שהייתה אמורה להתקיים בחודש הבא, בוטלה לאחר שכונס הנכסים שמונה על ידי בית המשפט מטעם הבנק הפועלים התנגד למכירה.

 

זיסר, ביחד עם רעייתו ברכה, תכנן לקיים בחודש הבא מכירת חיסול לתכולת ביתו זאת בעקבות פינויים הצפוי מהווילה היוקרתית בפתח תקווה. לאחר שנודע לכונס הנכסים מטעם בנק הפועלים, עו"ד גיורא ארדינסט ל המכירה הצפויה הוא פנה לזיסר בבקשה לבטלה.

 

ארדינסט, מונה ככונס נכסים לחברות שהיו בשליטת זיסר, בהן אירופה ישראל, על רקע חוב כלפי בנק הפועלים הנאמד בכ-942 מיליון שקל. בפנייתו לזיסר צוין, כי תכולת הבית, על חפציו ועל פריטיו, שייכת לחברות ועל כן אין לו זכות למכור אותם. עוד נטען, כי מי שיוכל למכור את התכולה הזו היא הכונס בעצמו כשכספי המכירה יועברו לקופת הפירוק.

 

הבית של מוטי זיסר בפתח תקווה הבית של מוטי זיסר בפתח תקווה צילום: ענר גרין

 

לאור הודעתו של הכונס וללא התנגדות, הודיע זיסר על ביטולה של המכירה, שהייתה צפויה להתקיים באמצעות בית המכירות הפומביות קלאודיו'ס, המתמחה בעתיקות ותכשיטים.

 

דבר המכירה המתוכננת פורסם בשבוע שעבר, במסגרתו תוארו פריטים רבים שיועמדו מתכולת הווילה היוקרתית שהיו אמורים להימכר. המכירה הייתה אמורה להתקיים ב-9 בדצמבר בבית המשפחה וכן הייתה צפויה להתקיים שבוע קודם לכן תצוגה פתוחה לקהל של הפריטים המוצעים.

 

במסגרת המכירה העמידה משפחת זיסר למכירה מאות פריטים, החל מיודאיקה עכשווית, כולל חנוכיית ברונזה בעיצוב דאלי, פריטים מהודו, שטיחים אוריינטליים, הדפסים של ראובן רובין, ועד אולם קולנוע ממוחשב עם 36 מושבים, כולל כל הציוד האלקטרוני.

 

מכירת החיסול תוכננה על רקע פינויים הקרוב מהווילה של בני הזוג זיסר, זאת בעקבות חוב משכנתא של 16 מיליון שקל לבנק לאומי. הבית כבר הועמד לפני מספר חודשים למכירה, אולם שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן בורנשטיין, ביטל את העסקה לאור מחירה הנמוך, 28 מיליון שקל בלבד, ובחודש הבא צפויה להתקיים התמחרות חדשה תחתיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x