$
משפט

פעיל בשוק הון חשוד שניהל תיקי ני"ע ללא רישיון וגרף מאות אלפי שקלים

רשות ני"ע עצרה את שי אבני, בחשד שניהל 16 חשבונות ללא רישיון וביצע באמצעותם עסקאות תרמיתיות וגרף לכיסו מאות אלפי שקלים

תומר גנון 21:5011.11.14

רשות ניירות ערך עצרה היום (ג') לחקירה את שי אבני, פעיל בשוק ההון, בחשד לביצוע תרמית בני"ע, קבלת דבר במרמה וניהול תיקים ללא רישיון. הערב שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

 

על פי החשד, אבני ניהל במהל השנים 2014-2012 תיקי השקעות בני"ע ללא רישיון, תוך שהוא מבצע באמצעותם פעילות תרמיתית במהלך המסחר בבורסה. זאת באמצעות עסקאות עצמיות בחשבונות שבשליטתו, וכן באמצעות עסקאות מתאומות בין חשבונות אלה לחשבונותיו.

 

אבני, שעל פי החשד ניהל כ-16 חשבונות שונים ללא רישיון ניהול תיקים כפי שדורש החוק, גרף לכאורה רווחים בהיקף של מאות אלפי שקלים על חשבון בעלי התיקים. בסך הכל ביצע אבני 2,100 עסקאות תרמיתיות ביותר מ-200 ני"ע שונים. לרוב היוותה פעילותו חלק משמעותי מהיקף ניירות הערך בהם בחר לפעול.

 

ברשות צפויים לחקור מעורבים נוספים.

 

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: אימג'בנק/thinkstock

 

שופטת בית משפט השלום בת"א דנה אמיר שחררה כאמור את אבני לביתו בתנאים מגבילים. הוא הפקיד התחייבות עצמית של 200 אלף שקל, ערבות נוספת של אביו בסך 100 אלף שקל, והוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ.

 

היועצת המשפטית של מחלקת החקירות ברשות, עו"ד צפי גז, אמרה במהלך הדיון הערב כי "הערבויות נמוכות באופן חריג בגין מצבו הכלכלי של החשוד הנמצא בפשיטת רגל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x