$
בארץ

כצפוי: שרגא ברוש הגיש מועמדות לנשיאות התאחדות התעשיינים

נשיא התאחדות התעשיינים צביקה אורן יחד עם תעשיינים נוספים רואים בהתמודדות של ברוש ניסיון להדחתו. הבחירות יערכו בחודש דצמבר

דוד רפאלי 12:0806.11.14

התעשיין שרגא ברוש הגיש אתמול (ד') את מועמדותו לתפקיד נשיא התאחדות התעשיינים, אשר צפויות להתקיים בחודש הבא. ברוש הציג לוועדת הבחירות כ-300 טפסי תמיכה, מתוכם 50 הוגשו באופן רשמי כפי שמתחייב על פי תקנון ההתאחדות.

 

שרגא ברוש שרגא ברוש צילום: אוראל כהן

 

בין תומכיו של ברוש: פרוטרום, מאיר את בייגל, אורמת, אפריקה-ישראל תעשיות, מחלבות גד, סנו, גיבור-סברינה, יוניפארם, מנועי בית שמש, הולנדיה, מצברי שנפ, תעשיות ח. מר, שמן תעשיות, רהיטי צרעה ועוד.

 

ברוש כבר כיהן כנשיא ההתאחדות בין 2005 ל-2012, במשך שתי קדנציות מלאות ובנוסף – הארכת הקדנציה השנייה בשנה. הנשיא המכהן, צביקה אורן, מסיים כעת את הקדנציה הראשונה. משום שבאופן מסורתי כל נשיאי ההתאחדות המשיכו לקדנציה שנייה, אורן ותעשיינים אחרים רואים בהתמודדות של ברוש ניסיון הדחה של אורן. אם ברוש ינצח תהיה זאת גם הפעם הראשונה שנשיא שכיהן בעבר חוזר לתפקיד.

 

"בשנים האחרונות נפגע מעמדה של התעשייה הישראלית באופן משמעותי" מסר ברוש. "הדבר בא לידי ביטוי בין היתר בשורת החלטות אשר הרעו עוד יותר את הסביבה העסקית של התעשייה ופגעו ביכולתה לפעול בישראל. התחושה בתעשייה היא שהפכנו מתעשייה ציונית וגאה לתעשייה נרדפת הפועלת באווירה ציבורית שלילית וכי אין משרד ממשלתי אשר תפקידו לחזק את כושר התחרות של התעשייה במקום לפגוע בו. התעשייה הישראלית היא מנוע הצמיחה המרכזי של המשק הישראלי. הפגיעה בתעשייה מביאה לסגירת מפעלים ויציאת פעילות מחוץ לישראל. מצב זה מסוכן משקית ואין בכוונתי לתת למגמה זו להמשך. אני שמח מאד שמאות תעשיינים הצטרפו אלי כשותפים בשבועות האחרונים ובטוח שביחד נביא לשינוי במעמדה של התעשייה בישראל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x