$
בארץ

דיבידנדים: החלטורה של אורי שני

יועץ יו"ר קבינט הדיור משמש כפרזנטור לסמארטפון החדש של סמסונג 4, משרד האוצר לא סולח לירום אריאב ובמשרד ראש הממשלה כבר נערכים לאולימפיאדה 2020

כתבי כלכליסט 11:4103.11.14
הערה קטנה לאורי שני. בין שלל הסלבריטאים כמו הדוגמנית גלית גוטמן והשף מאיר אדוני שהצטלמו לפרסומות של הסמארטפון החדש של סמסונג Galaxy Note 4 בולט אורי שני - המשמש כיועץ ליו"ר קבינט הדיור ושר האוצר יאיר לפיד, והיה ראש לשכת ראש הממשלה בתקופת כהונתו של אריאל שרון. הפרזנטורים השונים של המכשיר קיבלו בתמורה להשתתפותם מכשיר במתנה בשווי 3,900 שקל ותשלום נוסף, שלפי גיא קלנר, מנכ"ל משרד הפרסום ליאו ברנט האחראי לקמפיין, נתרם על ידי אנשי העסקים שהשתתפו לעמותות שונות בתיאום עם סמסונג.

 

שני מסר בתגובה: "אני יועץ לקבינט הדיור בהתנדבות, ללא שכר. מה שאקבל מהקמפיין הזה יועבר על פי הנחיה שלי לעמותת אתגרים". ממשרד האוצר נמסר כי "מינויו של שני עבר את אישורו של היועמ"ש והוא חתם כדין על הסכם ניגוד עניינים. שני הנו אדם פרטי שרשאי לעסוק בענייניו הפרטיים ככל שאלו אינם עומדים בניגוד עניינים לתפקידו כיועץ לקבינט".

עינת פז־פרנקל

 

אורי שני בשלטי החוצות של הקמפיין אורי שני בשלטי החוצות של הקמפיין

 

האוצר מחזיר לאריאב. במשרד האוצר לא סולחים לירום אריאב על ההשתלחויות האחרונות בשר האוצר. לאחר שיאיר לפיד ביטל את השתתפותו בכנס אלי הורביץ בקיסריה המנוהל על ידי אריאב, כעת הודיעו גם הממונה על התקציבים אמיר לוי והממונה על שוק ההון והביטוח דורית סלינגר על ביטול השתתפותם. אריאב התבטא נגד המדיניות של לפיד ודימה את השר לנהג בלי רישיון שנוהג בכלכלת ישראל. בשנה שעברה השתתף האוצר במימון הכנס, אך השנה הוא אינו נושא בו בשום עלות. מלשכת שר האוצר נמסר כי "כנס קיסריה היה בעבר כנס של חזון ויוזמות, צר לנו שהכנס איבד את דרכו ועוסק בהשתלחות בממשלה ובפקידיה. נשמח לשוב ולהשתתף בעתיד".

רוני זינגר

 

ירום אריאב ירום אריאב צילום: גיא אסיאג

 

לוקר בדרך לטוקיו. במשרד ראש הממשלה כבר נערכים לאולימפיאדה של 2020 ומוציאים משלחת כלכלית ליפן בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר. במשלחת שיוצאת היום משתתפים נשיא התאחדות התעשיינים צביקה אורן, יו״ר מכון הייצוא רמזי גבאי, נציגים של חברות מובילות במשק כמו טבע, יבמ ואמדוקס, ובכירים ממשרדי ממשלה שונים. לוקר אמור לחשוף טכנולוגיות ישראליות בפני חברות ענק יפניות, בייחוד לקראת אולימפיאדת טוקיו 2020, לקדם טיסות ישירות בין המדינות, ולעודד הקמת מרכזי מחקר ופיתוח בישראל ומשלחות גומלין של התעשייה היפנית. לוקר ויתר חברי המשלחת הישראלים ייפגשו עם בכירים במשרד ראש הממשלה, בפרלמנט ובמשרד הכלכלה ביפן.

רוני זינגר

 

הראל לוקר. יחשוף טכנולוגיות לקראת האולימפיאדה הראל לוקר. יחשוף טכנולוגיות לקראת האולימפיאדה צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x