$
אקדמיה

3 מוסדות ישראלים בין 200 האוניברסיטאות המובילות בעולם

מכון ויצמן הוא המוסד הישראלי הבכיר ביותר שדורג במקום ה-102 בדירוג השנתי של מגזין יו.אס. ניוז. אוניברסיטת ת"א דורגה במקום 148 ואחריה האוניברסיטה העברית במקום 152. הרווארד היא האוניברסיטה הטובה בעולם

שירות כלכליסט 11:2729.10.14
אוניברסיטת הרווארד היא האוניברסיטה הטובה בעולם, כך לפי הדירוג השנתי של מגזין U.S. News & World Report של 500 האוניברסיטאות הטובות בעולם. המוסדות המכובדים ברשימה מגיעים מ-49 מדינות שונות, כשלארה"ב נציגות בולטת – 8 מבין 10 האוניברסיטאות המובילות הן אמריקאיות, ובסך הכל ישנן 134 אוניברסיטאות אמריקאיות בדירוג הכולל, לבריטניה שתי נציגויות בעשירייה הראשונה.

 

סטודנטים באוניברסיטת תל אביב סטודנטים באוניברסיטת תל אביב צילום: עמית שעל

 

מכון ויצמן הוא המוסד הישראלי המדורג ראשון, במקום ה-102, ומדורג שמיני בדירוג האזורי של אוניברסיטאות מאסיה. בנוסף, הפקולטה לביולוגיה ולביוכימיה במכון ויצמן דורגה במקום ה-48 העולמי. אוניברסיטת תל אביב היא הנציגות הישראלית השנייה ברשימה, במקום 148, אחריה האוניברסיטה העברית במקום 152, הטכניון במקום ה-263 ובן גוריון במקום 431. בדירוג תכניות הלימוד השונות, החוג למדעי המחשב של הטכניון זכה במקום ה-44 בתחום, ושל תל אביב מעט מאחוריו במקום ה-54. בעוד שבית הספר למתמטיקה של הטכניון דורג במקום ה-56.

 

הדירוג מתבסס על מספר קריטריונים המתרכזים בהצלחה האקדמאית של האוניברסיטאות, ביניהם מוניטין עולמי ומקומי, פרסומים, התייחסויות למאמרים והשפעה, שיתופי פעולה בינלאומיים והענקת תארי דוקטורט.

 

10 האוניברסיטאות הטובות בעולם:

הרווארד, ארה"ב

MIT, ארה"ב

אוניברסיטת ברקלי – קליפורניה, ארה"ב

סטנפורד, ארה"ב

אוקספורד, בריטניה

קיימברידג', בריטניה

המכון הטכנולוגי של קליפורניה, ארה"ב

UCLA, ארה"ב

אוניברסיטת שיקגו, ארה"ב

קולומביה, ארה"ב

בטל שלח
    לכל התגובות
    x