• תפריט
בארץ

משרד התקשורת עשוי להיות מוכפף למשרד ראש הממשלה

בלשכת נתניהו בוחנים את הצעד בעקבות פרישת גדעון סער והאפשרות שגלעד ארדן יעזוב את משרד התקשורת

אופיר דור 20:2618.10.14

משרד התקשורת עשוי להיות מוכפף למשרד ראש הממשלה כך ששר התקשורת הבא יהיה שר במשרד רה"מ. האפשרות נבחנת על רקע השינויים הצפויים בהרכב הממשלה בעקבות פרישת שר הפנים גדעון סער. במסגרת השינויים עשוי שר התקשורת גלעד ארדן להחליף את סער כשר הפנים. המועמדים הבולטים להחליף את ארדן כשר התקשורת הם ח"כ גילה גמליאל וח"כ יריב לוין, והוזכרו גם השרים לימור לבנת ויובל שטייניץ.

 

אם ארדן יעזוב, יעבור משרד התקשורת על פי חוק לידי נתניהו. במערכת הפוליטית מעריכים כי נתניהו ישאיר את תיק התקשורת בידיו בכל מקרה לפחות עד סוף 2014, כדי לא להרגיז מועמדים שלא ייבחרו לתפקיד לפני אישור תקציב המדינה. ייתכן גם שנתניהו יקדים את הפריימריז בליכוד, ולא ירצה לפגוע בתמיכה בו מצד מועמדים מאוכזבים.

 

גלעד ארדן גלעד ארדן צילום: נמרוד גליקמן

אם יכפיף נתניהו את תיק התקשורת למשרדו באופן קבוע, הוא יזכה בהשפעה רבה. נתניהו נחשב כמי שרוצה להשפיע ישירות על התקשורת, וארדן מנע במהלך כהונתו מעורבות ישירה של נתניהו — מה שאפשר לו לקדם שינוי ברשות השידור.

 

הכפפת תיק התקשורת לרה"מ צפויה לעורר התנגדות ציבורית, במיוחד לאור העובדה ששר התקשורת יצטרך להכריע בקרוב בנושא מבנה שוק הטלוויזיה המסחרית: תזכיר חוק לפיצול זכייניות ערוץ 2 קשת ורשת קובע כי הן יחויבו לשדר בערוצים נפרדים מאפריל 2015, ובנוסף יקבע משרד התקשורת את גורל ערוץ 10 שעומד בפני סגירה בסוף השנה. ההחלטות הללו ישפיעו על עתיד הגופים שמסקרים את נתניהו — חדשות 10 וחדשות 2.

 

אפשרות הכפפת תיק התקשורת למשרד רה"מ עלתה גם ב־2009, אז שקל נתניהו להקים רשות תקשורת עצמאית שהשר הממונה עליה יהיה כפוף למשרדו, אך המהלך לא הבשיל.

 

ממשרד רה"מ לא נמסרה תגובה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x