שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

חברת החשמל: ועד העובדים פעל בניגוד להוראות ביהמ"ש וזה דחה את השביתה

בית הדין האזורי לעבודה אישר לעובדים לשבות באופן עקרוני אך ביקש מסמך מפורט ובו צעדי השביתה שהוועד מבקש לקיים; הוועד התחכם והגיש רשימת מהלכים שאין בכוונתו לבצע

ליאור גוטמן 18:4718.09.14

בית הדין האזורי לעבודה בחיפה ביטל היום (ה) את הדיון שהיה אמור להתקיים מחר בעניין זכות השביתה של עובדי חברת החשמל.

 

כזכור, בית הדין אישר עקרונית לוועד עובדי חברת החשמל לשבות, וזאת לאחר ששוכנע שהמדינה פוגעת בזכויות העובדים ומקדמת חד צדדית את הרפורמה בחברת החשמל. עם זאת, בית הדין ביקש לדעת מהם צעדי השביתה שהוועד מבקש לקיים, והדיון באותם צעדים היה אמור להתקיים מחר (ו').

 

 

מיקו צרפתי, יו"ר ועד חברת חשמל. התחכמו והפסידו את זכות השביתה מיקו צרפתי, יו"ר ועד חברת חשמל. התחכמו והפסידו את זכות השביתה צילום: תומי הרפז

 

באופן תמוה, ועד עובדי חברת החשמל ניסה להתחכם, ובמקום לומר באילו צעדים הוא מבקש לנקוט הגיש לבית המשפט רשימה של מה הוא לא יעשה. הרשימה כללה התחייבות שלא לנתק אף אחד מרשת החשמל הארצית, כאשר כל שאר צעדי העיצומים "כשרים" מבחינתם.

 

הנהלת חברת החשמל טענה שגישה זו של הוועד מהווה הפרה לכאורה של הוראות בית הדין לעבודה, שביקש כאמור לקבל רשימה מדוייקת של צעדי השביתה. בית הדין לעבודה שוכנע שהוועד מנסה להתחכם, ומאחר ורשימת צעדי שביתה מפורטת לא הוגשה, בית הדין דחה את הדיון ממחר ליום שלישי הקרוב ודרש מנתיגי ועד עובדי חברת החשמל שעד יום שני בערב תוגש רשימה חדשה ומפורטת יותר. עוד נקבע שעד לקיומו של הדיון הוועד לא יוכל לשבות.

 

נקודת האור היחידה של הוועד בפסיקה מהיום היא שעד לקיום הדיון ביום שלישי חברת החשמל לא תוכל לחבר יצרני חשמל חדשים לרשת הארצית, כך שאם היו יזמים שעמדו בפני חיבור של מתקנים סולאריים לייצור חשמל פרטי הם יאלצו לחכות עד לאמצע שבוע הבא.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x