הוועידה הכלכלית הלאומית 2014
הוועידה הכלכלית הלאומית 2014

הוועידה הלאומית

רוסק עמינח: "יש להגדיל הגירעון; לא צריך פטורים חדשים כמו מעמ 0"

מנכ"לית לאומי שלחה בוועידה הכלכלית הלאומית של "כלכליסט" מסר לשר האוצר ולנגידת בנק ישראל; לדבריה, ההאטה במשק התחילה עוד לפני המבצע: "הצריכה הפרטית התכווצה בגלל מחירי הדיור הגבוהים, הצמיחה לנפש אפסית"

תומר ורון 09:4102.09.14

"כדי לטפל בגרעון צריך לבטל פטורים ולא ליצור פטורים חדשים". כך רמזה מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח לשר האוצר יאיר לפיד, בנאום שנשאה בועידה הכלכלית הלאומית של "כלכליסט".

 

 


 

רוסק עמינח עוד אמרה כי "המשק בהאטה משמעותית מתמשכת. זה לא משבר, אך בהחלט האטה, והשורה התחתונה היא שהמשק מאבד גובה. אפשר להסתכל על הרבה נתונים והם ממחישים שאנחנו מאבדים גובה", המשיכה רוסק עמינח."וזה ממש לא רק צוק איתן, זה התחיל כבר לפני. זה הצריכה הפרטית שהתכווצה בגלל מחירי הדיור הגבוהים, זה הצמיחה לנפש האפסית, זה היצוא שהולך ויורד בגלל חולשה של הכלכלה העולמית וחוזקו של השקל. המדד המושלב שמשקלל את כל הפרטמטרים מראה גם הוא שהמשק מאבד גובה".

  

"אנחנו, הבנקאים, לא מופתעים מזה" ציינה מנכ"לית בנק לאומי. "אנחנו כבר הולכים עם התחושה שלא קורה כלום, אין אשראי עסקי, לרכישות, להשקעות, ליזמות, האשראי העסקי ביחס לתוצר גם הוא יורד ולבנקאים, זו האינדיקציה הברורה להאטה שתומכת בנתונים שדיברתי עליהם קודם".

 

"דיברתי על הצד השלילי, אבל יש גם הרבה מקום לאופטימיות כי יש גם חדשות טובות. החדשות הטובות הן שהמשק, הבסיס שלו, הוא חזק ויש לו נכסים חזקים שאפשר להשתמש בהם כדי לצאת מהמצב אליו נקלענו. נכון הנתונים השוטפים לא נראים טוב, אבל למשק יש יסודות חזקים, כמו גז, כמו קרקעות, כמו ההייטק, בהחלט יכולים לעזור למשק לצאת מהמקום בו הוא נמצא".

 

מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח בוועידה מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח בוועידה

  

מה דעתך על מניית לאומי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מנכ"לית בנק לאומי הוסיפה ואמרה כי המשק לא ייצא ממבצע צוק איתן בצעד מהיר אך אמרה כי הדרך היא בשימוש נכון בקרקעות, בגז, בתעשיית ההייטק שיהיו מנועי צמיחה עתידיים.

 

רוסק עמינח שלחה מסר לשר האוצר, יאיר לפיד, שנכח בהרצאתה ואמרה כי "על מנת לצאת מהאירוע הזה – צריך לתת דחיפה גדולה למשק ולכן הגרעון צריך לגדול. לצד זה לא יהיה מנוס מלטפל בצד ההכנסות וזאת על ידי ביטול פטורים ולא יצירת פטורים חדשים", אמרה רוסק עמינח שהיא מתכוונת לרפורמת מע"מ אפס אחוז של שר האוצר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x