$
בארץ

דן פרופר פרש היום מתפקידו כיו"ר המועצה המנהלית בבנק ישראל

עד להשלמת תהליך המינוי של יו"ר קבוע, ימלא חבר המועצה אורי גלילי את מקום היו"ר. נגידת בנק ישראל: "הייתה זו זכות גדולה לעבוד לצידו"

אמנון אטד 16:0701.09.14
דן פרופר, המכהן כיו"ר המועצה המנהלית של בנק ישראל מאז הקמתה באוקטובר 2011, סיים היום (ב') את תפקידו. עד להשלמת תהליך המינוי של יו"ר קבוע למועצה המנהלית, ימלא את מקומו של פרופר חבר המועצה אורי גלילי.

 

על החלטתו לפרוש מראשות המועצה ומחברותו בה הודיע פרופר לנגידה פלוג כבר לפני שבעה חודשים. את יו"ר המועצה הבא אמורה למצוא ועדת איתור בראשות השופט בדימוס וינוגרד, שתגיש את מועמדותו לאישור הממשלה. 

 

דן פרופר דן פרופר צילום: עמית שעל

 

נגידת בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג שבה והודתה היום לפרופר "על התפקיד המרכזי שמילא במועצה המנהלית מיום היווסדה, ועל תרומתו המשמעותית ליישום מבנה הממשל התאגידי בבנק, בהתאם לחוק בנק ישראל החדש" ואמרה כי הייתה זו זכות גדולה לעבוד לצידו.

 

המועצה המנהלית של בנק ישראל הוקמה מכוח חוק בנק ישראל החדש, שאושר בכנסת אחרי שנים ארוכות של דיונים בחודש מרץ 2010. המועצה מתפקדת למעשה כדירקטוריון של בנק ישראל, והיא עוסקת בכל הפעילות המנהלית של הבנק: אישור תוכניות העבודה השנתיות שלו, התקציבים והדו"חות הכספיים, ופיקוח על מבנה ותנאי השכר של העובדים. המועצה מונה שבעה חברים: נגיד הבנק, המשנה לנגיד וחמישה חברים חיצוניים ובהם גם יושב הראש.

 

ההערכה היא שפרישתו של פרופר מראשות המועצה המנהלית, לפני תום תקופת הכהונה בת 4 שנים, אינה על רקע חילוקי דעות עם הנגידה פלוג. לדברי פרופר, הוא שוחח כבר עם הנגיד הקודם, פרופ' פישר על כוונתו לסיים את תפקידו לאחר שהמועצה תשלים את תהליך התאמת המערכת הניהולית בבנק לחוק בנק ישראל החדש, וכי בהחלטה משותפת עם הנגידה פלוג סוכם שהוא יגיש את התפטרותו לאחר הגשת התקציב ותוכנית העבודה לשנת 2014.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x