$
משפט

פרסום ראשון

רוזנהויז, גידור ושופרסל ערערו על הרשעתם בהפעלת לחץ על ספקים

מנכ"ל רשת הקמעונאות לשעבר, מנהל הסחר שלה לשעבר והרשת, הורשעו בהפעלת הלחצים על אסם, שטראוס, קוקה קולה וויסוצקי, כדי שיעצרו מבצע הנחות על מוצרים שנמכרו במחיר נמוך יותר ברשת המתחרה מגה. הערעור לבית המשפט העליון הוא גם על חומרת העונשים: חודשיים מאסר בפועל לרוזנהויז, וחודש מאסר לגידור

תומר גנון 11:0901.09.14

מנכ"ל שופרסל לשעבר, אפי רוזנהויז, סמנכ"ל הסחר לשעבר, אלי גידור, ורשת הקמעונאות עצמה, ערערו היום (ב') לבית המשפט העליון על הרשעתם בהפרת תנאי המיזוג עם רשת קלאבמרקט שקרסה ובארבע ניסיונות לעשיית הסדרים כובלים (קרטל). על פי הכרעת הדין מדצמבר 2013, השלושה הפעילו לחצים על ספקים כגון אסם, שטראוס, ויסוצקי וקוקה קולה, על מנת שיעצרו מבצע הנחות על מוצרים שנמכרו במגה במחיר נמוך יותר משופרסל.

 

אפי רוזנהויז בבית המשפט בירושלים אפי רוזנהויז בבית המשפט בירושלים צילום: חן וילנר

 

על פי הערעור, בלב הרשעתו של רוזנהויז עומדות שיחות טלפון שעליהן העידו הספקים. בית המשפט קבע כי מטרתן של השיחות הייתה רצונו של רוזנהויז להניע את מנכ"ל אסם ז"ל, גזי קפלן, ומנכ"ל שטראוס, גדי לסין, לפעול להפסקתו של מבצע מגה או מבצעים דומים בעתיד. בנודף נקבע שהוא דרש ממנכ"ל קוקה קולה, איציק תמיר, להקטין את ההנחות שהחברה המרכזית למשקאות נותנת למגה. כן נקבע כי הוא דרש מרוני וינשטיין מוויסוצקי להפסיק אספקה למגה. הוצאת המוצרים של חלק מהמספקים שהשתתפו במצבע מגה מגיוון שופרסל, כך הכרעת הדין, נועדה להניע אותם לפעול מול מגה.

 

"אפילו היו הקביעות העובדתיות נכונות", נטען בערעור, "והדברים המיוחסים היו אכן נאמרים על יד רוזנהויז, היה בית המשפט צריך לפרשם בזהירות הראויה. הדברים נאמרו על ידי רוזנהויז בעלמא, ובתגובה לשאלות של הספקים. לא הייתה מצדו יוזמה או דרישה מתוכננת להפסקת אספקה, ולא היתה התערבות מתוכננת ומפורשת בתנאי הסחר".

 

מערערים על חומרת העונשים

 

בנוסף מערערים השלושה על העונשים שהוטלו עליהם. בעקבות ההרשעה גזר שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, משה יועד הכהן, על רוזנהויז חודשיים מאסר בפועל ו-2.5 חודשי עבודות שירות. כמו כן הוטל עליו קנס של 450 אלף שקל והוא נפסל מלכהן כדירקטור בחברה ציבורית במשך 3 שנים. על גידור גזר השופט חודש מאסר בפועל, חודש וחצי עבודות שירות גידור וקנס של 250 אלף שקל. על רשת שופרסל נגזר קנס כספי של 3 מיליון שקל. רשות ההגבלים מצדה החליטה שלא לערער על זיכוי גידור ורוזנהויז מעבירות נוספות על חוק ההגבלים, וכן על העונשים שהוטלו על המורשעים וגובה הקנס שהושת על הרשת.

 

את רוזנהויז ייצגו בערעור עורך הדין צבי אגמון ועורכת הדין יעל גרוסמן. עו"ד נתי שמחוני ייצג יחד עם השניים את שופרסל, ובמקביל ייצג ביחד עם יואב סננס את גידור. את רשות ההגבלים ייצג עו"ד תומר דגני חנית.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x