בארץ

על רקע המתיחות בין האוצר לבנק ישראל: לפיד ופלוג קיימו פגישת פיוס

שר האוצר ונגידת בנק ישראל ניסו לגשר על עמדותיהם המנוגדות בנוגע לצורך בהעלאת מסים בשנת 2015, אך ככל הנראה לא הצליחו להגיע לעמק השווה. עם זאת הם סיכמו לקיים דו שיח שוטף בנושא

אמנון אטד 16:4031.08.14

שר האוצר, יאיר לפיד ונגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג קיימו היום (א') פגישת פיוס על רקע המתיחות המתגברת וחילופי ההאשמות ההדדיות ביניהם, שהגיעו לשיא בשבוע שעבר. את הפגישה המשותפת יזם שר האוצר, בהמשך לשיחת טלפונית שקיים עם נגידת בנק ישראל בסוף השבוע.

 

מימין: שר האוצר, יאיר לפיד ונגידת בנק ישראל, קרנית פלוג. הוא מאמין שאין צורך בהעלאת מסים, היא חושבת כי אין מנוס מכך מימין: שר האוצר, יאיר לפיד ונגידת בנק ישראל, קרנית פלוג. הוא מאמין שאין צורך בהעלאת מסים, היא חושבת כי אין מנוס מכך צילום: דוברות משרד האוצר

 

הוויכוח העיקרי בין השניים מתמקד כעת במצרפי תקציב המדינה לשנה הבאה והדרכים להשגתם, שיוגשו לאישור הממשלה בשבוע הבא. שר האוצר מציע להעלות את יעד גירעון בתקציב 2015 מ- 3% מהתוצר הקבועים בחוק ל- 3.5%. מהלך כזה יאפשר לממשלה להטיל בשנה הבאה פחות מסים, או אף להימנע כלל מהטלת מסים נוספים - הבטחה שלפיד חוזר עליה בשנה האחרונה פעם אחר פעם. לעומת זאת, נגידת בנק ישראל טוענת כבר זמן מה כי לא יהיה מנוס מהטלת מסים נוספים בשנת התקציב הבאה, וכי העלאת נטל המס עדיפה על קיצוץ נוסף בשירותים החברתיים של הממשלה כמו רווחה, בריאות חינוך.

 

בפגישה היום דנו לפיד ופלוג במסגרת התקציבית לשנת 2015 וככל הידוע לא הצליחו לגשר על הפערים העמוקים בעמדותיהם. שר האוצר והנגידה הדגישו בפגישה את חשיבות קשרי העבודה הרציפים והטובים בין משרד האוצר ובין בנק ישראל בכלל, ובין שניהם בפרט, וסיכמו להמשיך לקיים דו שיח שוטף בכל הנושאים העומדים על הפרק, הן ברמת השר והנגידה והן ברמת הדרגים המקצועיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x