$
בארץ

פרסום ראשון

כיל במכתב לעובדיה: "סגירת מפעל המגנזיום ופיטורי העובדים מכאיבים מאוד"

בעקבות הודעת כיל על כוונתה לסגור את המפעל בים המלח, המעסיק כ-400 איש, שיגרה הנהלת החברה מכתב לעובדיה: "ועדת ששינסקי מחסלת את ההצדקה לקיום המפעל"

ניר צליק 16:2128.08.14

היום בבוקר הודיעה כיל על כוונתה לסגור את מפעל המגנזיום המעסיק כ-400 איש ובנוסף לבחון פיטורים גם בפעילות מפעל תרכובות הברום המעסיק כ-1200 איש. במכתב ששוגר לעובדי המפעל כותבת כיל כי "זהו יום עצוב, התקופה קשה מאוד עבורנו, עובדי החברה והנגב כולו. סגירת המפעל וסיום עבודתם של מאות עובדי המפעל מכאיבה מאוד. השקעות של מאות מיליוני דולר שהשקענו במפעל בליווי מאמצים גדולים לאורך השנים מגיעים כנראה לסיומם המר וזאת אך ורק בגלל החלטות שגויות של ממשלת ישראל".

בכיל מנמקים את סגירת המפעל בכך ש"כיום, ההצדקה הכלכלית המרכזית לקיומו של מפעל המגנזיום הממוקם באתר הייצור של כיל בסדום נובעת מהסינרגיות בינו לבין מפעלי האשלג והברום הסמוכים לו", כאשר לטענת כיל, "ועדת ששינסקי ממסה לחלוטין את הסינרגיות הללו ומחסלת כליל את ההצדקה הכלכלית לקיומו של מפעל המגנזיום".

 

מפעל המגנזיום של כיל בים המלח (ארכיון) מפעל המגנזיום של כיל בים המלח (ארכיון) צילום: חיים הורנשטיין

 

באשר לפעילות הברום, כותבת כיל לעובדיה כי "החברה מתמודדת בשנים האחרונות עם שחיקה מתמשכת ברווחיות תרכובות הברום כתוצאה מירידה בביקוש, צמיחה מבנית איטית בשוק העולמי, ירידת מחירי המכירה כתוצאה מתחרות אגרסיבית באסיה וארה"ב, התחזקות השקל והחיוב מחדש בתמלוגים על תרכובות הברום", קרי, ההפסד של כיל בבוררות מול המדינה לפני מספר חודשים. כיל גם כותבת כי מסקנות ששינסקי 2 מעצימות את המצב הקשה בפעילות זו.

 

כיל כותבת כי ההנהלה עומדת על תוכנית התייעלות, כאשר "כהנהלה אחראית, זוהי מחויבותנו לייעל את עסקי תרכובות הברום על מנת להבטיח את עתיד החברה ללא קשר למעשי המתחרים שלנו או להחלטות הממשלה".

 

לסיכום כותבת כיל כי היא "נלחמת כנגד המיסוי החדש של ועדת ששינסקי בכל הכלים העומדים לרשותה על מנת למתן את ההשפעה על כיל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x