שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מעסיקים

מה הופך בוסים טובים - למדהימים

הם רואים הזדמנויות באי ודאות, לעולם לא ירגישו חשובים מדי מכדי "ללכלך את הידיים" ולעשות את העבודות השחורות, ואינם פוחדים להראות רגשות - התכונות שהופכות מנהלים טובים לכאלו שראוי לזכור

שירות כלכליסט 16:1430.08.14

כמעט כולנו זוכרים את כל הבוסים שלנו. בין אם היו גרועים, מזהירים או סתם בינוניים. אולם תמיד יש ביניהם אחד משכמו ומעלה, בוס בלתי נשכח שבהחלט ראוי שיזכרו אותו.

אתר לינקדן מסביר מה הופך בוס טוב לבוס בלתי נשכח.

1. הם מאמינים בבלתי ייאמן

רוב האנשים מנסים להשיג את מה שבהישג היד. אולם בוסים בלתי נשכחים מצפים ליותר. והם מעודדים את עובדיהם וביחד איתם משיגים את הלא יאמן.

 

2. הם רואים הזדמנות באי יציבות ובאי ודאות

בעיות לא צפויות, משברים דרמטיים - לרוב די בכול אלו להוציא את כל השדים מהבוס הממוצע המחכה עד יעבור הזעם. אולם הבוס הבלתי נשכח רואה בהם הזדמנות פז משום שהם מבינים שאלו הזמנים המתאימים ביותר לעריכת שינויים שאותם קשה להחיל בעיתות שקט.

בוס בלתי נשכח יודע שקל יותר לערוך שינויים בצוות או בנהלי עבודה כאשר יש משבר. הם ממנפים קשיים כמקפצה לשיפור, לא רואים בהם חסמים ויודעים להוציא מהם ארגון חזק יותר.

 

3. הם לא פוחדים להראות רגשות

בוס טוב הוא בוס מקצוען. אולם בוסים בלתי נשכחים יודעים להיות מקצועניים אבל גם אנושיים. הם מפגינים הערכה כנה לעבודה שנעשתה היטב ולמאמץ מצד עובדיהם. והם מראים אכזבה כנה - לא מאחרים כי אם מעצמם. הם שמחים על הצלחות, מתוסכלים, דואגים ומעל לכל זוכרים שהם בסופו של יום - בני אדם. מקצוענות ואנושיות הוא שילוב מעורר השראה.

 

בוס טוב גורם לעובדים להרגיש שהם עובדים איתו ולא בשבילו בוס טוב גורם לעובדים להרגיש שהם עובדים איתו ולא בשבילו צילום: שאטרסטוק

 

4. הם מונעים מאחרים להפוך את עובדיהם לשעירים לעזאזל

בוסים איומים מעבירים את האחריות לטעויות ולתקלות על עובדיהם. בוסים טובים לעולם לא מאפשרים זאת. בוס טוב רואה את הנולד ומגן על העובד שלו - בדרך כלל הרבה לפני שהעובד מודע בכלל לעניין.

 

5. הם כבר ראו הכול, עשו הכול - ועדיין עושים זאת

בוס טוב יודע שהמדד האמיתי של שווי התרומה של עובד לחברה נמדד מידי יום ואינו ערך מצטבר. לכן לא משנה מה שיקרה, הוא לעולם לא מרגיש טוב מידי מכדי "ללכלך את הידיים" ולעשות לפעמים את העבודה השחורה.

 

6. הם מנהיגים בזכות ולא בחסד

לכל בוס יש "טייטל" , תואר המעניק להם את הזכות לנהל אחרים, לקבל החלטות, לארגן והורות ולהחיל משמעת על אלו הכפופים להם. בוסים בלתי נשכחים מנהיגים משום שהעובדים שלהם רוצים בכך. כפיפיהם חדורי מוטיבציה וזוכים להשראה בזכות האדם ולא התואר שלו. בוסים בלתי נשכחים גורמים לעובדיהם להרגיש שהם עובדים עם הבוס ולא בשבילו.

 

7. הם רואים מטרה רחבה יותר

בוס טוב פועל למען יעדי הארגון. בוס בלתי נשכח עובד למען יעדי הארגון ומצליח להשיג אף יותר מכך משום שהוא גם פועל לקידום עובדיו ולתמיכה בהם. הוא מחדיר בעובדיו תחושת גאווה וערך עצמי. בוס טוב תמיד פועל למעט מטרה רחבה יותר משום שהוא מבין שבעסקים - זה תמיד אישי.

 

8. הם לוקחים סיכונים אמיתיים, לא מזויפים

בוסים רבים, כמו אנשים רבים, מתבלטים בשל מאפיינים חיצוניים כאלו ואחרים. בוס בלתי נשכח בולט הודות למוכנותו לעשות צעד שאינו פופולארית, להתמודד עם עמדה לא נוחה, להפר סטטוס קוו או להיכנס לטריטוריה לא מוכרת. הם מוכנים לקחת סיכון לא לשם לקיחת הסיכון אלא לשם הרווח לארגון ובכך הם מעוררים השראה באחרים.

 

ובקיצור: בוס בלתי נשכח מעורר השראה באחרים באמצעות מילים, מעשים והכי חשוב - באמצעות דוגמא אישית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x