שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

העליון: מיזוג עזריאלי ו-one plaza יחזור לדיון בבית הדין להגבלים

המיזוג יאושר? הממונה על הגבלים, דיוויד גילה, התנגד לעסקה. בית הדין להגבלים לא הסכים לדון בערעור, אך העליון החזיר אליו את הדיון

תומר גנון 17:0925.08.14

מיזוג עזריאלי ו-one plaza יקרום עור וגידים? בית המשפט העליון הורה לבית הדין להגבלים עסקיים לדון בהסכם הרכישה של המרכז המסחרי one plaza בבאר שבע תמורת 340 מיליון שקל על ידי קבוצת עזריאלי.

 

הממונה על ההגבלים דיוויד גילה לא אישר את העסקה והתנגד למיזוג. קבוצת עזריאלי ערערה על החלטה זו לבית הדין להגבלים. השופטת נאווה בן אור, העומדת בראש בית הדין להגבלים, החליטה שלא לדון בערעור. בן אור נימקה את החלטה בכך שחברת משהר, הבעלים של המרכז המסחרי, שנמצאת בשליטת איש העסקים אליעזר פישמן, הודיעה שהעסקה בוטלה לאחר ההתנגדות למיזוג, ולכן מדובר בדיון תיאורטי.

 

דנה עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי דנה עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי

 

בית המשפט העליון, לעומת זאת, סבר אחרת והחזיר את הדיון לבית הדין להגבלים. שופטת העליון אסתר חיות כתבה כי בית הדין שגה בקובעו כי אין זה רלוונטי לדון בערעור, משום שהעסקה עוד יכולה לצאת לפועל. חיות, שעמדה בראש הרכב של שלושה שופטים, כתבה "אם הערר יתקבל במלואו, או אפילו אם קבלתו תותנה בתנאים כלשהם והצדדים יחליטו 'להחיות' את ההסכם המקורי ביניהם בעקבות כך, כי אז לא יידרש לטעמי מהלך חדש של הודעה ואישור הממונה. שכן החלטתו להתנגד לאותה עסקה עברה את שבט הביקורת של בית הדין להגבלים עסקיים".

 

את עזריאלי ייצגו עורכי הדין דודי תדמור, שי בקל, נאווה קרואני ועידו כנען ממשרד תדמור ושות'. את רשות ההגבלים העסקיים יצגו עורכי הדין אורי שוורץ, שני רפפורט וצחי ברקוביץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x