$
קריירה

העובדים קבעו: טוויטר היא מקום העבודה הטוב בעולם

החברה הגיעה לראש רשימת החברות האהובות של אתר הקריירה גלאסדור. פייסבוק, שאותה הדיחה טוויטר מהפסגה בשנה שעברה, הגיעה הפעם רק למקום החמישי

שירות כלכליסט 18:5524.08.14

חברת המיקרו־בלוגינג טוויטר היא החברה האהובה ביותר על עובדיה — כך לפי הסקר השנתי של אתר הקריירה האמריקאי גלאסדור שפורסם בסוף השבוע. 11 חברות טכנולוגיה הגיעו לרשימת 25 החברות שדורגו במיקומים הגבוהים ביותר על ידי עובדיהן.

 

טוויטר קיבלה את הציונים הגבוהים ביותר במדדים כמו תרבות תאגידית וערכים, וסיימה עם ציון ממוצע של 4.5 מתוך 5 כוכבים.

 

בין הדברים החיוביים שציינו עובדי טוויטר: ארוחות חינם שמוגשות במטה החברה שבסן פרנסיסקו, שיעורי יוגה במשרד, ימי חופשה ללא הגבלה וסביבת עבודה חברתית נעימה.

 

התקופה שאליה התייחס הסקר — יולי 2013 עד יולי 2014 — היתה תקופה עמוסה במיוחד לטוויטר, שההנפקה הציבורית של מניותיה בבורסת ניו יורק הפכה 1,600 מעובדיה למיליונרים.

 

דירוג "בחירת העובדים" של גלאסדור מבוסס על שאלון משוב אנונימי שעובדים ממלאים ביחס למקומות העבודה שלהם. השאלות עליהן עונים העובדים עוסקות בשכר, תנאי עבודה, איזון בין שעות עבודה לשעות פנאי, הטבות והזדמנויות קידום. בדירוג משתתפות חברות בעלות אלף עובדים לפחות שזכו ל־50 ביקורות עובדים או יותר בגלאסדור, והתוצאה הסופית היא ציון בין 1 ל־5 שמחושב באמצעות אלגוריתם שפיתח האתר.

 

מומחה הקהילות של גלאסדור, סקוט דוברוסקי, אמר כי סקר מראה שישנם שלושה מרכיבים עיקריים בשביעות רצון של עובדים ממקום העבודה שלהם — תמיכה, חזון וקהילה. "ראינו עובדים שמדברים על סביבת עבודה תומכת ומגבירת מוטיבציה, ראינו עובדים שמדברים על חברות שיש להן חזון מגניב ושעושות 'את הדבר הנכון', ולבסוף ראינו שעובדים אוהבים להרגיש כאילו יש להם 'משפחה שנייה' במקום העבודה", אמר ל"פורצ'ן מגזין".

 

מנכ"ל טוויטר דיק קוסטולו מנכ"ל טוויטר דיק קוסטולו צילום: בלומברג

"פגישות העבודה שלנו על הגג הן ממש כיפיות, יש עבודת צוות נהדרת והמון אנשים חכמים", כתב אחד מעובדיה המרוצים של טוויטר בסקר. "כולם כאן נחמדים".  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x