$
משפט

ספקי "עטרת" שקרסה דורשים בחזרה את העמלה ששילמו ל"מותג"

חברת ברנד פור יו, הבעלים של "המותג", פעלה כמתווך בין הספקים לבין הרשתות השיווק , והללו נדרשו לשלם עמלה של 7%-3%

דוד רפאלי 17:2513.08.14

הספקים הקטנים של חברת ההפצה עטרת שקרסה דורשים בחזרה את העמלה ששילמו לחברת ברנד פור יו, הבעלים של "המותג".

 

לפני כחודש קרסה עטרת, אשר עסקה בהפצת מוצרי "המותג" לרשתות כמו רמי לוי, ויקטורי ומחסני השוק. עטרת השאירה אחריה חובות של למעלה מ-75 מיליון שקל, מתוכם כ-60 מיליון שקל לבנקים (בעיקר לבנק דיסקונט), והשאר לספקים קטנים. הבעלים של החברה, רו"ח עדי קדושים, ברח לחו"ל יום קודם לכן והורה לסגור את החברה ולפטר את כל עובדיה.

 

מבדיקת המפרק שמונה לעטרת עו"ד טל מור, עולה כי הספקים הקטנים, אשר רובם נושים שאינם מובטחים, לא יזכו לקבל דבר משום שהיקף החובות של החברה לנושים המובטחים (הבנקים) עולה על שווי הנכסים.

 

חברת ברנד פור יו פעלה כמתווך בין הספקים לבין הרשתות, כאשר הספקים נדרשו לשלם עמלה משתנה בין 3% ל-7%. מדובר בעמלה בסך כולל של כמיליון שקל על סחורה שהספקים סיפקו לעטרת, אך לא קיבלו עבורה שום תמורה. לחלק מהספקים עטרת חייבת להם מיליוני שקלים ולאחרים מאות אלפי שקלים.

 

סלטי המותג סלטי המותג

 

"עוה"ד של הספקים עובר עכשיו חוזה, חוזה - אך לא נראה כי קיימת מניעה חוקית לדרוש את הכספים בחזרה", מסר גורם המלווה את הספקים. "נראה שיש לנו פה קייס. הרי בסופו של דבר - העמלה שאתה משלם היא עבור המכירות, וברנד פור יו לא זכאית לעמלה אם המכירה לא בוצעה. מיליון שקל אמנם לא נשמע כמו הרבה כסף, אבל זה המון כסף לספקים הקטנים".

 

לטענת המפרק, עדי קדושים משתף איתו פעולה. עם זאת לקדושים מונה גם כונס אישי – עו"ד רמי קוגן שטוען כי עדיין לא הצליח לחקור את עדי קדושים.

 

רפי שפר, מנכ"ל חברת ברנד פור יו, הבעלים של המותג, סירב להתייחס לדברים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x