בארץ

הממשלה אישרה סיוע מיידי של 10 מיליון שקל לעוטף עזה ושדרות

במסגרת הסיוע יבוצעו עבודות שיפוץ והקמת מגרשי ספורט, שטחי ציבור פתוחים, מוסדות תרבות ומעונות יום ממוגנים. זוהי תוספת למענק בשווי של 190 מיליון שקל שאושר לפני חודש

רוני זינגר 12:4810.08.14

ישיבת ממשלה התכנסה הבוקר (א') בקריה בתל אביב, במהלכה אישרה הממשלה סיוע מיידי לתושבי שדרות ועוטף עזה עבור מיגון ושיפוץ מבנים בעלות כוללת של כמעט 10 מיליון שקל.

מדובר בתוספת להחלטת הממשלה מלפני כחודש על מענקים בשווי של כ-190 מיליון שקל לשנה לעוטף עזה ושדרות. בהצעה, שהוגשה במשותף על ידי לשכת ראש הממשלה, שר הבינוי והשיכון והשר לפיתוח הנגב והגליל, נכתב כי על פי החלטת הממשלה יתוקצבו ויבוצעו עבודות שיפוץ והקמת מגרשי ספורט, שטחי ציבור פתוחים, מוסדות תרבות ומעונות יום ממוגנים באמצעות הרשויות המקומיות בעוטף עזה. לצורך כך, יוקצה תקציב ליישום התוכנית על סך 9.6 מיליון שקל מתקציבי משרד הבינוי והשיכון, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, משרד האוצר ומשרד הכלכלה. כמו כן, משרד הבינוי והשיכון, המשרד לפיתוח הנגב והגליל ומשרד התרבות והספורט יגבשו תוכנית לשנים 2016-2014 לתקצוב וביצוע עבודות דומות בעיר שדרות בסך כולל של 13.5 מיליון שקל שיילקחו מתקציב המשרדים.

 

קיבוץ כרמיה, עוטף עזה קיבוץ כרמיה, עוטף עזה צילום: גדי קבלו

 

השר אורי אריאל אמר בעניין כי "הצעת ההחלטה הינה צעד ראשון לחיזוק ההתיישבות וגידול האוכלוסייה בעוטף עזה והגברת ביטחונם האישי של התושבים שחוזרים לביתם. לצד זה אנו מחייבים לספק לתושבי הדרום שעמדו במהלך המבצע כצוק איתן בעורף, כיפת ברזל כלכלית. הם זכאים לכל התמיכה הכלכלית הנדרשת על הנזקים שנגרמו להם באופן מלא ובצורה הכי מהירה”.

 

השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום אמר כי "אנחנו כבר פועלים לשקם את יישובי עוטף עזה ושדרות והתכנית הזאת תיתן דחיפה להמשך השיקום והחזרת החיים בדרום למסלולם. המשרד ברשותי ימשיך ללוות את תושבי עוטף עזה ושדרות בכל בעיה שתהיה להם ויסייע להם ככל שניתן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x