$
רכב

האוצר פרסם מכרז למאות מכוניות ליחידות ביטחוניות

מדובר בלפחות 700 מכוניות משפחתיות קטנות, במחיר של עד 120 אלף שקל, שיעמדו לרשות המשטרה והשב"ס

תומר הדר 08:2305.08.14

מדינת ישראל נערכת לקראת רכישת מאות מכוניות משפחתיות קטנות. כך עולה ממסמכי מכרז הצטיידות חדש שמפרסם השבוע משרד האוצר. המכרז צפוי לכלול כ־700 מכוניות, אך לפי הערכות בענף הרכב, עשוי לגדול ולהכיל בסופו של דבר יותר מ־1,000 רכבים. ההערכה היא כי עלות המכרז כולו תעמוד על כ־60 מיליון שקל. על פי המסמכים, שהגיעו לידי "כלכליסט", מדובר ברכבים המיועדים, בין היתר, לשמש קצינים ברמת סגן ניצב במשטרת ישראל, סגן גונדר בשירות בתי הסוהר ומקביליהם ביחידות ביטחוניות.

יש לציין כי מכרז זה אינו מחליף מכרז קיים הצפוי להסתיים, אלא עומד ברשות עצמו. מהמסמכים עולה כי מדובר במכרז למכוניות שמחירן הוא עד 120 אלף שקל, כלומר בעיקר דגמי מכוניות משפחתיות קטנות. הרכבים המשתתפים במכרז מחולקים לשלושה "סלים": מכוניות בעלות ארבע דלתות, מכוניות בעלות חמש דלתות ורכבי סטיישן. מספר הרכבים המדויק לא פורסם, כאמור.

 

מגרש מכוניות (ארכיון) מגרש מכוניות (ארכיון) צילום: יריב כץ

 

המכרז עצמו הנו מכרז קצר טווח יחסית: ההתקשרות שבין המדינה לספקית הזוכה תימשך רק כשנתיים, זאת בעוד חלק ממכרזי הרכש בענף הרכב נקבעים בדרך כלל לתקופות של שלוש וארבע שנים. רשימת האבזור המותרת לרכבים המיועדים להשתתף במכרז מקיפה למדי, וכוללת, בין היתר, גם אביזרים הנחשבים לחריגים בפלח השוק של המכוניות המשפחתיות, כגון מערכת בקרת אקלים ומצלמת נסיעה לאחור. דווקא בסעיפי הבטיחות, המפרט מעט דל וכולל לדוגמה דרישה לארבע כריות אוויר, כאשר כיום יצרנים רבים מציעים שש כריות. בפועל, המכרז עצמו אינו מותיר מרווח לתמרון בין סוגי דגמים שונים: על פי תנאי המכרז מכל קטגוריה ייבחר דגם זוכה אחד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x