$
משפט

הצ'ופצ'יק של קטש

הילה קטש תבעה את מפיקי "הדוד חיים" על השימוש בשם צ'ופצ'יק. השופט: הגששים כבר השתמשו בעבר

משה גורלי 09:3703.08.14
הילה קטש, אמנית הופעות ילדים המופיעה תחת שם הבמה "צ'ופצ'יק", תבעה 200 אלף שקל על השימוש בשם צ'ופצ'יק מ"חברים הפקות", עמית שקד ודרור טייכנר. קטש טענה לבעלות מסחרית על השם לאחר שהעלתה אתר בשם "chupchic.co.il", והפיקה דיסק של הופעתה בשם "הצ'ופצ'יק שבלב". הנתבעים העלו מופע לילדים בשם "הדוד חיים" שבו משתתפים, כדמויות משניות, צמד בשם "פנצ'ר וצ'ופצ'יק".

 

הנתבעים נענו לדרישתה והפסיקו את השימוש בשם. "פנצ'ר וצ'ופצ'יק" הפכו ל"פנצ'ר ופופיק", אולם סירבו לשלם לקטש על שימוש העבר.

 

השופט שאול שוחט מבית המשפט המחוזי בת"א דחה את התביעה. הוא הגיע למסקנה שהשם ראוי להגנה "אך לא להגנה רחבה שלה זוכה שם דמיוני או שם שרירותי קלאסי. הוא הזכיר את "הצ'ופצ'יק של הקומקום" של הגששים, והסתייע בידיעתו האישית על הפופולריות של ה"צ'ופצ'יק" "כשם היתולי, ילדותי וכשם חיבה".

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

מנגד קבע כי לשיא הקריירה הגיעו הדמויות "פנצ'ר וצ'ופצ'יק" בשלב שבו כיכבו, עדיין כדמויות משניות, בסידרה ששווקה תחת השם "המכולת של דוד חיים". לדברי השופט שוחט, הם לעולם לא הופיעו כצמד בשם זה ולא השתמשו בו. "אינני סבור", סיכם השופט, "כי צרכן סביר יוטעה לחשוב כי מקור סימן המסחר "צ'ופצ'יק" של התובעת ושם הצמד "פנצ'ר וצ'ופצ'יק" שבו עשו הנתבעים שימוש, כדמויות משניות בהופעות ובתקליטורים הנושאים תמיד את שם הדמות הראשית ("דוד חיים"), הוא זהה". את קטש ייצגו עורכי הדין גיא אופיר, עופר מוסקוביץ ונעמה בן ציון. את הנתבעים עו"ד אבי מונטקיו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x