$
משפט

ביהמ"ש אישר: קיבוץ זיקים רוכש בעלות מלאה על מפעל פולירית

בעקבות המצב הביטחוני, אישר בית המשפט המחוזי לקיבוץ הדרומי לרכוש 50% מהמפעל

זוהר שחר לוי 08:2929.07.14

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר בימים האחרונים לקיבוץ זיקים הסמוך לאשקלון להשלים את רכישת השליטה במפעל פולירית שנמצא בשטחו. במסגרת העסקה, ירכוש קיבוץ זיקים מחברת פלורנס השקעות 50% ממניות המפעל ויהפוך לבעל המניות היחיד בו.

 

פולירית הוא מפעל לייצור ושיווק מוצרי פוליאוריתן, שהוחזק באופן שווה על הקיבוץ ופלורנס השקעות. לאחר שפלורנס לא פרעה את חובה לבנק דיסקונט, ביקש הבנק באפריל 2013 לאכוף את שעבוד אחזקותיה בפולירית. כחודש לאחר מכן, מונתה עו"ד חנית נוב ממשרד נוב,קסנר ושות', לכונסת הנכסים של החברה מטעם הבנק. דיסקונט הוא הנושה הגדול ביותר של פלורנס והחוב כלפיו עומד על יותר מ־15 מיליון שקל. מי שרשום כמנהל היחיד של פלורנס במסמכי בית המשפט הוא ברק לפלר.

 

קיבוץ זיקים קיבוץ זיקים צילום: צפריר אביוב

 

לפני כעשרה ימים ביקשה עו"ד נוב מבית המשפט לאשר את מכירת אחזקותיה של פלורנס בפולירית לידי זיקים. הכונסת סיפרה כי במשך שנה לא התקבלה אצלה כל הצעת רכישה, פרט להצעה הראשונית של קיבוץ זיקים שעמדה על 150 אלף שקל.

 

עו"ד נוב כותבת כי "נוכח המצב הביטחוני שנקלעו אליו קיבוץ זיקים, זיקים ניהול ופולירית בימים האחרונים, ניאות הבנק לפנים משורת הדין להסכים למכירת אחזקות פלורנס בפולירית לזיקים תמורת 500 אלף שקל".

 

במסגרת הלחימה בעזה נתון הקיבוץ לירי בלתי פוסק מכיוון הרצועה. בתחילת המבצע ניסה כוח של חמאס לחדור לקיבוץ דרך הים. הכונסת הוסיפה כי בנסיבות הקיימות יש לאשר את העסקה בהקדם האפשרי, כדי שפולירית תוכל לחזור למתכונת פעילות שלא תחת עננת הליך הכינוס המתנהל באחזקותיה. לפי הסכם המכירה, מלוא הכספים שיתקבלו מהעברת האחזקות יועברו לכיסוי חלק מהחוב של פלורנס לבנק. "לאור זאת לא צפויים תקבולים או דיבידנדים כלשהם", סיכמה עו"ד נוב.

 

השופט חגי ברנר אישר את העברת השליטה במפעל לידי הקיבוץ.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x