בארץ

הקצין במיל' שנהרג: אמוץ גרינברג, חוקר בכיר ברשות ניירות ערך

גרינברג ניהל את תיק החקירה בפרשת הרצת המניות באי.די.בי, והיה החוקר הראשי של נוחי דנקנר. כמו כן ניהל את החקירה בפרשת הרצת האג"ח במליסרון

תומר גנון וזוהר שחר לוי 20:3619.07.14

אמוץ גרינברג (45), חוקר בכיר ברשות ניירות ערך וקצין מילואים בדרגת רבן-סרן, הוא אחד משני החיילים שנהרגו היום מאש מחבלים ליד עין השלושה. גרינברג ונהגו, סמל אדר ברסנו (20) מנהריה, היו בג'יפ הראשון שהגיע הבוקר לאזור שבו מחבלים ניסו לחדור לשטח ישראל דרך מנהרה. הם נהרגו מהירי שנפתח עליהם. החיילים הנוספים בסיור הסתערו על המחבלים והרגו אחד מהם. 2 קצינים נוספים נפצעו קל ופונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע. הלוויתו של אמוץ גרינברג תערך מחר (א') בשעה 17:00 בהוד השרון.

 

גרינברג תושב הוד השרון היה ראש צוות במחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך. הוא נחשב לאחד החוקרים הוותיקים והמוערכים בה. גרינברג ניהל את תיק החקירה בפרשת הרצת המניות באי.די.בי, והיה החוקר הראשי של איש העסקים נוחי דנקנר. כמו כן ניהל את החקירה בפרשת הרצת האג"ח במליסרון. הוא הותיר אחריו אשה ושלושה ילדים.

 

גרינברג, בן קיבוץ יוטבתה, היה מ"פ בחיל השריון. הוא משפטן בהשכלתו, והתמחה במשרדו של דב וייסגלס. הוא החל לעבוד ברשות ניירות ערך לפני כ-12 שנים. "אמוץ היה חוקר מקצועי, יסודי, ענייני, הגון ועם תביעת עין לנחקרים, אבל במקביל גם אדם שידע לאזן בין העבודה התובענית לחיי המשפחה", סיפר היום חוקר לשעבר ברשות. "אמוץ היה אדם שמח, תאב חיים שכולם שמחו לעבוד איתו. הוא היה מהחוקרים המרכזיים במחלקה. חכם וסקרן. מעולם לא שמעו עליו מילה רעה גם מהנחקרים".

 

יו"ר רשות ניירות ערך, שמואל האוזר, מסר הערב: "בהלם, זעזוע וכאב עצום קיבלנו את ההודעה שאהובינו רס"ן במיל' אמוץ גרינברג, ראש צוות במחלקת החקירות, נהרג היום בלוחמה בעין השלושה. אמוץ היה אחד מעמודי התווך שהובילו את מחלקת החקירות לאורך שנים רבות. אנחנו כואבים ומבכים את לכתו, ומשתתפים ביגונם המר של אישתו שגית ושלושת ילדיו, ליהיא, אורי ושירה. אמוץ היה בשיא פריחתו. איבדנו חבר יקר, איש משפחה אוהב, מלח הארץ שנהרג בפעילות מבצעית נגד מחבלים בהגנה על מדינת ישראל. נזכור אותו לעד".

 

מדובר צה"ל נמסר כי בשעות הבוקר סוכל ניסיון פיגוע בסמוך לגדר במרכז רצועת עזה. הפיגוע יועד ככל הנראה לפגיעה באחד היישובים הסמוכים. "מספר מחבלים חדרו לשטח מדינת ישראל דרך מנהרת טרור ופתחו באש מקלעים ובירי נגד טנקים לעבר כוח צה"ל במהלך סיור באזור", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "הכוח השיב באש והדף את המחבלים לשטח רצועת עזה, מחבל אחד נהרג. כוחות צה"ל מבצעים סריקות במרחב". בהמשך הוסרה הכוננות ביישובים. ההרוגים נפגעו כשנסעו בג'יפ של מפקד חטיבת שריון 188 כחלק משיירה שכללה גם טנק. חייל הסדיר שימש כנהג.

 

אמוץ גרינברג ז"ל אמוץ גרינברג ז"ל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x