שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מוסף 17.07.2014
מוסף 17.07.14

"חדלי פירעון? כן, זה מה שחושבים"

בקדמת פרויקט כפר דוד הסמוך למגדל דוד בירושלים נמצא המתחם של מוטי זיסר. הוא דורש עבורו כ־11 מיליון דולר, אבל הוא גמיש

ארי ליבסקר 10:1817.07.14

בקדמת פרויקט כפר דוד הסמוך למגדל דוד בירושלים, ברחוב השומם והציורי רועה הצאן, נמצא המתחם של מוטי זיסר. במקום יש שישה בתים ובהם קנה זיסר ארבע דירות, שלוש בקומה האמצעית ואחת דירת קרקע. מכל הדירות משקיף נוף מרהיב של חומות העיר העתיקה ומגדל דוד.

 

המתווך מספר שזיסר כבר התחיל את השיפוץ והחיבור בין הדירות לקומפלקס אחד, אבל הפסיק באמצע כשאלביט הדמיה שהיתה בשליטתו נקלעה לקשיים ומצבו הכלכלי הידרדר. שטחן של כל הדירות יחד כחצי דונם, אבל בתוכן שולטת ההזנחה והן כמעט ריקות מריהוט. חלק מהקירות כבר נשברו בידי המשפצים, ונותרו בשיברונם. זיסר, שאת אחוזת הענק שלו בפתח תקווה כבר הוציא בנק לאומי למכרז, דורש כ־11 מיליון דולר על הקומפלקס בירושלים, אבל הוא גמיש. בטלפון המתווך אמר שיש מה לדבר על 8.5 מיליון דולר, ואת העסקה מבצע עבור האב בנו דוד.

 

הבית של מוטי זיסר בירושלים הבית של מוטי זיסר בירושלים צילום: עמית שעל

 

אני מתקשר כעבור כמה ימים ומציע 7.5 מיליון דולר. המתווך מודיע לי שכבר קיבל הצעה של 8.5 ועליי לעלות מעט. כעבור שעתיים אני מתקשר ומציע 8.7 מיליון. אחרי שלוש שעות מגיעה תשובה שאפשר להתקדם. כעבור שבוע אני מגיע לפגישה עם דוד זיסר בסניף רולדין בפתח תקווה. שני מתווכים מלווים אותנו. ההצעה שלי עומדת על 9 מיליון דולר. זיסר, שמגיע באיחור, מודיע באופן חד־משמעי שאינו מוכן ל־9 מיליון. אני אומר לו שהבנתי מהמתווך שדווקא יש הסכמה. "אמרתי שאני מוכן להיפגש, לא אמרתי שאני מוכן לסכום", זיסר עונה. "יש לי הצעה של 11 מיליון דולר מאיש עסקים מלונדון, אז למה שארד במחיר?".

 

אתה יודע שהדירות דורשות שיפוץ רציני.

"אני יודע, אל תנסה ללכת איתי על הקטע של השיפוץ. אם תרצה אני מוכן לשפץ לך. אנחנו הרי קבלנים וזה עולה לנו פחות".

 

ארי ליבסקר (מימין) ודוד זיסר (משמאל) בפגישה בבית הקפה. "אל תריב איתי על בוטנים. אם צריך אני אשפץ" ארי ליבסקר (מימין) ודוד זיסר (משמאל) בפגישה בבית הקפה. "אל תריב איתי על בוטנים. אם צריך אני אשפץ" צילום: אוראל כהן

 

תסכים לשפץ ולמכור לי ב־12 מיליון?

"כן, זה מקובל עליי. זה ייקח לכל היותר עשרה חודשים".

כאן מתערב המתווך ומפציר בזיסר לא להיכנס להרפתקת שיפוץ. "לך תדע איך זה ייגמר. אין לכם את אותו טעם, אתה תסתבך".

זיסר מסכים ואני יורד ל־11.5 מיליון, מנסה לגרור עוד טיפה למטה אבל הוא מתעקש: "מה אתה רב איתי עכשיו על בוטנים?".

אני שואל אם הנכס שייך לו או לאביו והוא עונה ש"הכל נעשה כדין ומול עורכי דין, לא תמצא עוד דירה כזאת בישראל בכזה מרחק מהעיר העתיקה. יש איזה עניין קטן של הערת אזהרה כי אנחנו נמצאים בכינוס של בנק הפועלים, אבל אנחנו יכולים למכור את הדירה. הלקוח שלך לא ישים סנט אם הוא לא יקבל את הנכס שלו בטאבו, נקי מכל הערת אזהרה".

 

כשאני אומר לו שהקונה הוא בלגי, זיסר מספר על נכסים שלהם בבריסל. "יש לנו שם כמה מלונות, נוסף על כך יש לנו עוד כמה בהולנד, ועכשיו אנחנו מקימים גם כמה באיטליה".

 

חשבתי שאתם חדלי פירעון עם חובות לבעלי אג"ח ולבנקים.

"כן, זה מה שחושבים, אבל יש לנו עוד כמה עסקים. עושים מה שיכולים וממשיכים הלאה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x