$
משפט

השעיית ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו הוארכה ב-3 חודשים

השעייתו של גפסו, הנאשם בקבלת שוחד ובהפרת אמונים במסגרת תפקידו, הוארכה לבקשת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין

משה גורלי 17:3315.07.14
השעייתו של ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו, הנאשם בקבלת שוחד, הוארכה היום (ג') לבקשת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לתקופה נוספת של שלושה חודשים (שתחל מחרתיים), לאחר שהתקופה הראשונה הסתיימה. משפטו של גפסו עדיין מתנהל בבית המשפט המחוזי בחיפה.

בחודש מאי האחרון הוגש כתב אישום נוסף נגד גפסו בגין קבלת שוחד והפרת אמונים, אולם "הוועדה לבחינת השעיית ראשי רשויות בשל הגשת כתב אישום" חברי הוועדה, השופט בדימוס משה גל, עו"ד מרים רוזנטל ומוטי אביסרור, קבעו שאינם נותנים בשלב זה משקל להגשת כתב האישום הנוסף. "מן הטעם שהמשפט נושא המשפט הראשון מצוי ממש לפני סיום; אם המשיב יורשע וייקבע שיש בהרשעה קלון, ממילא יהיה ראוי שנשקול את המשך ההשעייה רק על פי כתב האישום השני ולא מכוח הצטברות שני כתבי האישום", נכתב בנימוקי הוועדה.

 

ראש עיריית נצרת עילית המושעה, שמעון גפסו ראש עיריית נצרת עילית המושעה, שמעון גפסו צילום: אוראל כהן

 

לפי כתב האישום, כשהתמודד גפסו על ראשות עיריית נצרת עילית בשנת 2008 הוא הבטיח למספר פעילים שעבדו עבורו ועבור רשימת "עורי עיר" שבראשה עמד כי תמורת פעילותם ידאג לקבלם לעבודה בעירייה אם ייבחר לראשות העיר. גפסו, כך נטען באישום, הבטיח לאחד הפעילים משכורת שתהיה גבוהה מ-6,000 שקל בחודש ולפעיל נוסף הבטיח כי יקבל תפקיד בכיר בעייריה. אותם פעילים, כך נטען, פעלו לטובת גפסו ורשימתו בבחירות בעקבות הבטחות אלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x