$
בארץ

צוק איתן

קייטנות וגני ילדים במצב חירום

האם הילדים במעונות בטוחים בזמן אזעקה? גננות במעונות ויצו ונעמת והורים לילדים בגנים הללו, המצויים בפיקוח משרד הכלכלה, טוענים שאין מספיק ביטחון

אורנה יפת ואופיר דור 06:5614.07.14

האם הילדים במעונות בטוחים בזמן אזעקה? גננות במעונות ויצו ונעמת והורים לילדים בגנים הללו, המצויים בפיקוח משרד הכלכלה, טוענים שאין מספיק ביטחון: עד 13:00 יורדים הילדים למקלטים בעת אזעקה, אולם בזמן שנת הצהריים הגננות לא מספיקות להעיר אותם ולרוץ למקלט.

"אנחנו רק מתפללות", טוענות גננות בנעמת. אתמול ניסו בוויצו להודיע להורים שהגנים ייסגרו ב־13:00, אך משרד הכלכלה אסר זאת. מלי שטריגלר, ראש אגף מעונות יום במשרד, אמרה ל"כלכליסט": "בוויצו עשו דין לעצמם, אבל העמדתי אותם במקומם. יש לנו הוראות ברורות מפיקוד העורף". ממשרד הכלכלה נמסר כי לא ניתנה הנחיה לסגור את המעונות. בפיקוד העורף הפנו אותנו להנחיות "הכי מוגן שיש", שלפיהן בעת אזעקה "במבנה ללא ממ"ד יש להיכנס לחדר פנימי. באין חדר כזה יש לצאת לחדר המדרגות". גם דובר צה"ל מסר כי "המרחב המוגן נקבע לפי הנחיות 'הכי מוגן שיש', וביישובים שבטווח 40–80 ק"מ מעזה אין הגבלה על קיום לימודים".

 

תושבי אשקלון בדרך למרחב המוגן, בשבוע שעבר תושבי אשקלון בדרך למרחב המוגן, בשבוע שעבר צילום: רויטרס

 

ובינתיים מדווח משרד החינוך על נוכחות גבוהה של 80% בקייטנות במרכז ובירושלים. בהתאם להנחיות פיקוד העורף קייטנות משרד החינוך לילדי כיתות א'־ב' מתקיימות כסדרן בעוטף עזה, שם מוסדות החינוך ממוגנים. הן מתקיימות גם ביישובים המרוחקים יותר מ־40 ק"מ מהרצועה, אך לא ביישובים שבטווח 7–40 ק"מ מעזה. במשרד החינוך בוחנים מתן החזר כספי להורים על הימים שבוטלו, אך טרם הוחלט דבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x