$
בארץ

הקבינט אישר גיוס של 40 אלף אנשי מילואים; חוסל מפקד בקומנדו הימי של חמאס

יעד התקיפה הממוקדת היה מוחמד שעבאן, מפקד חוליה בחמאס. שלושה בני אדם נוספים שהיו במכונית נהרגו אף הם. חמש רקטות נורו לעבר מועצת אשכול, והתפוצצו בשטחים פתוחים. רקטה אחת יורטה בשמי באר שבע, ואחרת נפלה בשטח פתוח. חמאס: "כל עוד הכיבוש תוקף, אנחנו נגיב והוא ישלם את מחיר פשעיו"

כתבי ynet 15:3508.07.14

הקבינט אישר גיוס של 40 אלף אנשי מילואים.

 

כלי טיס של חיל האוויר תקף היום (ג') כלי רכב בג'בליה שבו נסע מוחמד שעבאן, פעיל בחמאס, וכן שלושה בני אדם נוספים. על פי הודעת שב"כ, שעבאן (24) היה מאמן ומפקד חוליה בכוח הקומנדו הימי של הארגון ברצועה. כמעט במקביל נורו חמש רקטות לעבר מועצת אשכול, והתפוצצו בשטחים פתוחים. אזעקות נשמעו באזור באר שבע, באופקים ובמרחבים. רקטה אחת יורטה בשמי באר שבע, ואחרת נפלה בשטח פתוח.

  

"כל עוד הכיבוש תוקף, אנחנו נגיב והוא ישלם את מחיר פשעיו. הרצון שלנו לא יישבר", אמר לאחר החיסול דובר חמאס סאמי אבו זוהרי. "אנחנו נמצאים במצב של הגנה ומקווים שהכיבוש יטעה וייכנס למבצע קרקעי בעזה כדי שתהיה לנו הזדמנות לחטוף חיילים".

 

מוקדם יותר פרסם ראש הממשלה עוד מסרים מאיימים, על כך שהנחה את מערכת הביטחון "לקיים מערכה רצופה, ארוכה וחזקה בעזה. צריך להתכונן ללכת עד הסוף, וגם כניסה קרקעית על השולחן". שר הביטחון משה יעלון אמור להביא נתונים נוספים לאישור הקבינט כדי להרחיב את גיוס המילואים, ולהכריז על מצב מיוחד בעורף ביישובים ובמועצות שבטווח של עד 40 קילומטרים מגבול רצועת עזה.

 

משעות הבוקר נשמעו אזעקות בשורת יישובים בדרום, וכמה רקטות יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל" בעיקר במרחב שבאזור אשדוד. במקביל, חיל האוויר תקף משגרים מוטמנים בצפון הרצועה ובמרכזה, "בסך הכול 40 יעדים". הפלסטינים דיווחו על הרוג וכמה פצועים.

 

בכיר חמאס בעזה, איסמאעיל אל-אשקר, אמר כי פלגי ההתנגדות הפלסטיניים לא יסכימו לרגיעה עד שישראל תיכנע לתנאים שלהם, שהם עצירת התוקפנות כהגדרתו והסרת "המצור" מעל רצועת עזה.

 

כוחות צה"ל בגבול עזה (ארכיון) כוחות צה"ל בגבול עזה (ארכיון) צילום: איי פי

 

על פי הפרשן רון בן ישי, שהתייחס לחיסול באולפן ynet, "לא מדובר בפעיל בכיר בחמאס או בג'יהאד האיסלמי. בהחלט פעיל שטח אבל פעיל שטח מיחידה מובחרת יחסית של חמאס. היה ידוע שאחד מהפעילים האלה נוסע עם מספר סייענים שלו באור יום ב'גבליה, וזה היה ניצול הזדמנות. הפעם עוברים לדרגים מכוחות אחרים של חמאס והסיכול הממוקד הזה לא נראה שיהיה האחרון".

 

מאז שעות הבוקר נשמעו אזעקות באשדוד, בלכיש ובאזורים נוספים. רקטה אחת נפלה סמוך לבית ריק באזור חוף אשקלון, ולפחות חמש נוספות יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל" באזור אשקלון ואשדוד. חיל האוויר תקף משגרים מוטמנים בצפון הרצועה ובמרכזה. הפלסטינים דיווחו על פצועים.

 

בצה"ל נערכים לגיוס ראשון של גדוד מילואים בצו 8 לטובת החלפת הגדוד הסדיר "תבור" השייך לפיקוד העורף ונמצא בשבועות האחרונים בתעסוקה מבצעית בגזרת יריחו. גדוד "תבור" צפוי להיות מוקפץ למחוז תל אביב או המרכז של פיקוד העורף, עם מאות לוחמיו וציודו הייעודי לחילוץ, הצלה ופינוי, כחלק מהיערכות הצבא למקרה של פגיעות באזורים מיושבים בגוש דן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x