$
קריירה

מנכ"לית פפסיקו: "נשים לא יכולות להצליח גם בקריירה וגם בחיי המשפחה"

אינדרה נואי: "בעלי מתלונן שאחרי פפסיקו, הבנות והורי הוא האחרון בסדר העדיפויות שלי. אבל הוא צריך לשמוח שהוא בכלל ברשימה". לדבריה, "אנו רק מעמידות פנים שהשגנו הכל"

שירות כלכליסט 07:5204.07.14

סמנכ"ל התפעול של פייסבוק שריל סנדברג, טוענת שנשים יכולות לפתח קריירה מוצלחת ובמקביל לנהל חיי משפחה טובים ומאושרים.

 

יו"ר ומנכ"לית פפסיקו אינדרה נואי מודה שזהו מאבק לא פשוט ושמידי פעם היא מגייסת את הקולגות שלה לעזרה. בנאום שנשאה נויי ב-Aspen Ideas Festival אמרה נואי שניהול קריירה מוצלחת וגידול ילדים באותו הזמן הוא תרגיל בבחירות קשות, בפשרות, בקבלת סיוע מאחרים ובפיתוח מנגנוני התמודדות.

 

שריל סנדברג, סמנכ"לית פייסבוק. טוענת שנשים יכולות לפתח קריירה מוצלחת בצד חיי משפחה מאושרים שריל סנדברג, סמנכ"לית פייסבוק. טוענת שנשים יכולות לפתח קריירה מוצלחת בצד חיי משפחה מאושרים צילום: בלומברג

 

"אני לא חושבת שנשים יכולות לרקוד על שתי החתונות ביחד. אנו רק מעמידות פנים שהשגנו הכל. אני ובעלי יחד כבר 34 שנה ויש לנו שתי בנות. בכל יום אני צריכה לקבל החלטות אם כרגע אני אמא או רעיה. צריך לגייס אנשים רבים לעזרה אולם אם תשאלו את הבנות שלי אני לא בטוחה שהם יאמרו שאני אמא טובה.

 

"המשמעות היא שלעיתים יש להתמודד עם תחושת אשם. בסופו של דבר יש קונפליקט מוחלט בין השעון הביולוגי לשעון הקריירה".

 

אינדרה נואי, מנכ"לית פפסיקו. "אי אפשר לרחוק על שתי החתונות ביחד" אינדרה נואי, מנכ"לית פפסיקו. "אי אפשר לרחוק על שתי החתונות ביחד" צילום: בלומברג

 

"יש נקודה שבה את בדיוק מתקדמת במעלה סולם דרגות הניהול אולם הילדים בגיל העשרה זקוקים לך", אמר נואי. "אז בעלך הופך גם הוא לבן-עשרה שזקוק לך. ואז גם ההורים המזדקנים צריכים אותך. אז אנו נדפקות, לא יכולות לקבל הכל. ולכן פשוט צריך לבחור מנגנוני התמודדות – הרגילו את הקולגות שלכם ואת המשפחה לעזור".

 

נואי מספרת שלא פעם המזכירות שלה מנהלות את השיחות הטלפוניות עם בנותיה ומדריכות אותן או נותנות להן רשות לעשות דברים כמו לשחק במשחקי וידאו אחרי שעשו שיעורי בית.

 

לדבריה, להיות מנכ"לית של חברה מגלם שלושה תפקידים ושלא ניתן למלא כל אחד מהם במלואו ללא עזרה. "בעלי מתלונן שאחרי החברה, הבנות והורי הוא האחרון בסדר העדיפויות שלי. מצד שני, הוא צריך להיות שמח שהוא בכלל ברשימה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x