$
משפט

"אם בדירקטוריון אומרים שאין בעיה עם חסן, יש לי סיבה לפקפק בדברים?"

כך העיד בשבוע שעבר מנכ"ל נמל אשדוד לשעבר, שוקי סגיס, במסגרת חקירת החשדות לשחיתות בנמל. סגיס חשוד שהעלים עין מכך שיו"ר הוועד, אלון חסן, קידם אינטרסים עסקיים שלו בנמל על חשבון הקופה הציבורית

תומר גנון וזוהר שחר לוי 19:2109.06.14

מנכ"ל נמל אשדוד לשעבר, שוקי סגיס, נחקר ביום שני שעבר שוב במשרדי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (היאל"כ) בחשד שהעלים עין מכך שיו"ר ועד העובדים, אלון חסן, קידם אינטרסים עסקיים שלו בנמל על חשבון הקופה הציבורית. בשלב זה מייחסים החוקרים לסגיס עבירות של מרמה והפרת אמונים. הוא נחקר בנוסף בחשד לקבלת שוחד, אולם ככל הידוע בשלב זה המשטרה לא הצליחה לאתר כספים או טובות הנאה שקיבל מהחשודים בפרשה.

 

סגיס סיפר בחקירתו, כי לאחר שהיו פרסומים בתקשורת על קשרים עסקים של חסן עם חברות שפעלו בנמל, ובהן חברת דנה לוגיסטיקה שבעליה יניב בלטר הוא חברו ושותפו העסקי של חסן, נאמר לו בישיבת דירקטוריון שנערכה בדיקה של מבקר הפנים ולא נמצאו ליקויים. על פי גורמים המעורבים בחקירה הוא אמר "אם בדירקטוריון אומרים שאין בעיה עם חסן, יש לי סיבה לפקפק בדברים?". סגיס הוסיף בחקירה, כי מערכת היחסים בין הנהלת העובדים לנמל לעובדים היא רגישה, ולכן לא רצה להיכנס לעימותים על דברים שנבדקו על הדירקטוריון.

 

אלון חסן אלון חסן צילום: עמית שעל

 

סגיס נחקר בנוסף גם על חלקו בהחלטה לאפשר לחברת חיפושי הנפט והגז שמן לשכור שטחי אחסון בנמל מחברת דנה, בתעריפים הגבוהים במיליוני שקלים מאלה שהנמל גבה בתורו מדנה. החוקרים הטיחו בו שהדבר גרם להפסד הכנסה של מיליוני שקלים לקופת הנמל. על פי דו"ח שהזמין דירקטוריון הנמל, התעריף ששילמה שמן לדנה עמד על 1.15 מיליון שקלים בחודש, בעוד שדנה שילמה לנמל על אותם שטחים כ-2.2 מיליון שקלים על פני שנתיים וחצי.

 

דחה את טענות אשכנזי

 

סגיס טען שמעורבותו הסתכמה בפגישה שנערכה בנמל עם יו"ר שמן לשעבר, גבי אשכנזי, ועם המנכ"ל, יוסי לוי, שבה שמע מהם על הצורך בשכירת שטחים. הוא דחה את הטענות שהעלו אשכנזי ולוי בעדותם במשטרה לפיהן הוא אמר להם שניתן להתקשר בהסכם כזה רק מול חברות פרטיות, ולא מול הנמל. במסגרת החקירה ערכו השוטרים לסגיס עימות עם סמנכ"ל התפעול, אלדד וקסמן, שתומך בגרסת אשכנזי ולוי. סגיס דחה את גרסת וקסמן, וחזר וטען שלא הפנה את שמן לעבוד ישירות מול דנה.

 

בא כוחו של שוקי סגיס, עו"ד לוליק אסל, מסר בתגובה: "מנכ"ל הנמל לשעבר נכנס לחקירה שרק שמו הטוב בידיו. הוא סומך על המשטרה שתמצה את החקירה והוא משוכנע שיצא ממנה ללא דופי".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x