$
בארץ

דוחות מיטב-דש חושפים: התנגד להעברת קופת משרתי הקבע לפסגות

בורר שמונה לדון במחלוקת בין שני בתי ההשקעות קבע כי על קופת "תגמולים פלוס" של משרתי הקבע המנהלת כחצי מיליארד שקל לעבור, לבקשתם, ממיטב-דש לפסגות תוך חודשיים, אחרת תוטל על מיטב-דש סנקציה כספית

רחלי בינדמן 10:0929.05.14
דוחות בית ההשקעות מיטב-דש חושפים סכסוך בין שני בתי ההשקעות הגדולים בישראל – מיטב-דש, בניהולו של אילן רביב, ובית ההשקעות פסגות שבניהולו של חגי בדש. בדוחות מתברר כי בסוף חודש אפריל האחרון התקבל פסק בורר שמונה לגשר על מחלוקת שנתגלעה בין שני בתי ההשקעות לפיו על בית ההשקעות מיטב-דש להעביר לידי פסגות את כספי קופת הגמל "תגמולים פלוס" שהיא קופה יעודית של ארגון משרתי הקבע והגמלאים של חבר. זאת לאחר שעוד לפני המיזוג ובזמן שהקופה נוהלה על ידי בית ההשקעות דש, סירבה דש להעביר לפסגות את ניהול הקופה חרף ההחלטה של 'חבר' להעביר אותה לניהולה של פסגות. הבורר פסק כי על מיטב-דש להעביר את הקופה לידי פסגות תוך 60 יום (סוף יוני) שכן אחרת מיטב-דש תספוג סנקציה כספית. מיטב-דש גמל אף חוייבה בשכר טרחת עורך דין ובהוצאות הבורר. לכלכליסט" נודע שהבורר בסכסוך היה ירום אריאב, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר.

 

אילן רביב אילן רביב צילום: עמית שעל

 

כבר בדוחות הכספיים השנתיים ל-2013 התייחסה מיטב-דש למחלוקת זו כשציינה כי חבר משרתי הקבע והגמלאים פנתה למיטב-דש גמל בבקשה להעברת ניהול הקופה "תגמולים פלוס" לידי פסגות גמל ופנסיה. אלא שמיטב-דש מציינים כי לבקשת חבר ובהתאם להוראות ההסכם בינה לבין מיטב-דש הוחלט על קיום הליך בוררות אשר עניינו בדירשת חבר להעברת הניהול ודרישה לסעדים כספיים של 3 מיליון שקל. בסוף מרץ כאשר דיווחה מיטב-דש על כך היא ציינה כי "סיכויי הטענות שהועלו כנגדה במסגרת הליך הבוררות להתקבל נמוכים וכי נכון לסוף 2013 קופת "תגמולים פלוס" ניהלה נכסים בהיקף של 435 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x