$
משפט

חשד: נניקשווילי ובן זקן השתמשו בחברה פרטית כצינור לטובות הנאה

חוקרי היחידה למאבק בפשיעה כלכלית במשטרה חושדים כי בעלי השליטה בחברת שמן הציבורית קיבלו טובות הנאה מחברת דנה לוגיסטיקה הפועלת בנמל אשדוד והעבירו את הכספים דרך החברה הפרטית NA

תומר גנון 09:3029.05.14

פרשת השחיתות בנמל אשדוד: חברת NA שבבעלות אברהם נניקשווילי, מבעלי השליטה בשמן, שימשה כצינור לקבלת טובות הנאה עבורו ועבור בעל השליטה הנוסף, ג'קי בן זקן. זהו החשד של חוקרי היחידה למאבק בפשיעה הכלכלית (היאל"כ) כנגד נניקשווילי, שנחקר שלשום באזהרה בחשד לעבירות מרמה והלבנת הון. נניקשווילי שוחרר בתום החקירה בערבות.

 צילום: גדי קבלו, אורן אהרוני

 

על פי החשד של חוקרי המשטרה, נניקשווילי ובן זקן פעלו על מנת שחברת שמן הציבורית תשכור שטחי אחסון ותחזוקה לציוד קידוח מחברת דנה לוגיסטיקה בתעריפים גבוהים מהמקובל, בתמורה לטובות הנאה אישיות שקיבלו, אחת מהן הייתה סכום של מיליון שקל שהעבירה דנה לוגיסטיקה לקבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד שבבעלות בין זקן, במסגרת הסכם חסות. הכספים עברו דרך NA שבבעלות נניקשווילי ובה מחזיק גם בן זקן, והיא זאת שהוציאה חשבונית לדנה.

 

 

מימין: ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי, בעלי השליטה בשמן הציבורית ובעלי החברה הפרטית NA מימין: ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי, בעלי השליטה בשמן הציבורית ובעלי החברה הפרטית NA צילום: עמית שעל

 

בן זקן נחקר אתמול אחר הצהריים בשנית במשרדי היאל"כ בלוד. הוא הציג לחוקרים את הסכם החסות של מ.ס אשדוד עם דנה לוגיסטיקה ומסמכים נוספים על ההתקשרות. לטענת בן זקן בחקירתו, לא היה כל קשר בין הסכם החסות של דנה עם מ.ס אשדוד, לכך שהחברה הציבורית שבשליטתו שכרה ממנה שטחי אחסון. בן זקן טען כי לא היה מעורב במו"מ בין שמן לבין דנה על שכירת השטחים וההחלטה הייתה של הגורמים המקצועיים. שלשלום העיד לגבי ההתקשרות בין שמן לדנה יו"ר שמן לשעבר, גבי אשכנזי, שאינו חשוד בפרשה.

 

בא כוחו של נניקשוילי, עוה"ד נתי שמחוני ויואב סננס ממשרד הרצוג, פוקס נאמן מסרו: "מר נניקשווילי נחקר שלשום וענה לכל שאלות חוקריו ובסופה של החקירה שוחרר בערבות עצמית בלבד, ביחידה החוקרת, בלא שהיה צורך להביאו לבית המשפט.הדבר מעיד שהתמונה שהתקבלה בתום חקירתו הינה שונה בתכלית ממה שצויר בתקשורת. הננו סמוכים ובטוחים שתוך תקופה קצרה תוברר חפותו המלאה".

 

ב"כ של ג'קי בן זקן, עוה"ד נבות תל-צור וירון ליפשס ממשרד כספי, מסרו בתגובה: "הניסיון לקשור בין שני העניינים וליצור מראית עין של מעשים לא תקינים, הוא מופרך ומקומם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x