שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

עובדי הרכבת נגד ההנהלה: לא דאגה לתחזוקת הקרונות

העובדים פנו למבקר המדינה, וזה דרש ממנכ"ל הרכבת לקבל מידע על אופן התחזוקה. הרכבת: "זה חלק מהמאבק של העובדים במיקור החוץ"

ליאור גוטמן 08:0512.05.14

עובדי רכבת ישראל טוענים כי תחזוקת הקרונות בחלק מן הרכבות לקויה. הם פנו למשרד מבקר המדינה, וזה פנה לפני כמה ימים למנכ"ל רכבת ישראל בועז צפריר בדרישה לקבל מידע על יכולת תחזוקת הקרונות. המבקר כתב במכתבו כי קיים חשש לפגיעה באיכות הציוד ברכבת, מה שיוביל לסכנות בטיחותיות.

במכתב שהגיע לידי "כלכליסט" מזהיר משרד המבקר שהתקבלו "מידעים שמהם עולה לכאורה כי קיימים כשלים בטיחותיים בקרונועים מסוג IC3 ובפיקוח רכבת ישראל על תחזוקתם עד כדי סיכון חיי אדם". הדדליין למענה על המכתב הוא מחר.

 

מנכ"ל רכבת ישראל, בועז צפריר מנכ"ל רכבת ישראל, בועז צפריר צילום: יובל חן

 

רכבת ישראל מחזיקה בין 45 ל־50 קרונות מדגם IC3 ("קרונועים"). מדובר בקרונות ותיקים בעלי קומה בודדת שפועלים בעיקר בקו הפרברי בין חיפה והקריות ובקו הרכבת בין בית שמש לירושלים.

 

מבדיקת "כלכליסט" עולה שעובדי הרכבת התלוננו על שחיקה הולכת וגוברת ביכולת הבלימה של הרכבות כשהתלונות הגיעו למבקר המדינה.

 

בעיות התחזוקה בקרונות הללו אינן חדשות, ובעשור האחרון נרשמו כמה אירועי בטיחות, כשהבולט בהם היה אירוע שריפת הקרון בדצמבר 2010 בסמוך לקיבוץ יקום אז נפגעו כ־120 נוסעים. הנהלת הרכבת, שהתחלפה כמעט לגמרי מאז, טענה בין השאר שהתקלות נובעות מחוסר תחזוקה של אנשי הוועד שהתרשלו לכאורה.

 

מבקר המדינה יוסף שפירא מבקר המדינה יוסף שפירא צילום: עמית שאבי

 

כדי לטפל בבעיית התחזוקה הובילה הרכבת מהלך של הוצאת תחזוקת הקרונות למיקור־חוץ, ובאוקטובר נחתם חוזה עם חברת אלסטום הצרפתית שבמסגרתו 30% מתחזוקת הקרונות עברה למיקור־חוץ בתמורה ל־1.5 מיליארד שקל לעשר שנים.

 

ברכבת דוחים את הטענות: "תחזוקת הקרונועים המבוצעת על ידי חברת 'אלסטום' נעשית בהתאם להוראות הבטיחות ואיכות העבודה ומפוקחת על ידי 'רכבת ישראל', על מנת לוודא כי התחזוקה היא בהתאם לכל הדרישות והסטנדרטים שנקבעו ללא יוצא מן הכלל. גם בבדיקות שבוצעו בעקבות פניית מבקר המדינה בנושא, נמצא שהתחזוקה והבקרה אכן מבוצעות בהתאם לכל נהלי הבטיחות והאיכות. חברת 'אלסטום' הינה חברה בינ"ל, המייצרת ומתחזקת אלפי קרונות וקטרים. מערכת הידע שלה רחבה והיא אינה זקוקה לסיוע מחברת רכבת ישראל בנושא זה. ​​

 

"לצערנו, מכיוון וועד העובדים התנגד למיקור החוץ, על אף שהדבר הוסכם ונקבע בהסכם העבודה הקיבוצי, הוא פעל על מנת להקשות על כניסתה של 'אלסטום' לעבודה בצורה חלקה. על כן התארכה עקומת הלמידה וזמן הטיפול בקרונועים, דבר שייצר בעיית זמינות של הציוד. טענות השווא בדבר בטיחות הקרונועים הן חלק ממאבקם של גורמים מסויימים אשר כל מטרתם להכשיל את מיקור החוץ המוסכם של תחזוקת הנייד".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x