$
משפט

29 עובדי קרן אור הגישו בקשה לפירוק החברה: "נקלענו להונאה"

לטענת עובדי החברה בשליטת חיליק טפירו הם צפויים לאבד כספים בהיקפים של מאות אלפי שקלים כל אחד. החברה פועלת בפרויקטים נדל"ניים של תמ"א 38

תומר גנון 14:1130.04.14

29 עובדי חברת ט.ב מתקדמים, בשליטת איש העסקים חיליק טפירו, הגישו היום לבית המשפט המחוזי בחיפה בקשה לפרק את החברה. לטענת העובדים, "ישנו חשש ממשי שהמבקשים נקלעו להונאה או לכל הפחות הם צפויים לאבדן כספים בהיקפים של מאות אלפי שקלים כל אחד". השופט עדי זרנקין קבע דיון דחוף בבקשתם למחר (ה').

 

חיליק טפירו חיליק טפירו

 

ט.ב מתקדמים פועלת בפרויקטים נדל"ניים של תמ"א 38, וידועה בשם קרן אור. הכלכלן שלמה מעוז מופיע בפרסומיה ככלכלן הראשי של הקבוצה. על פי אתר החברה: "הקרן מאפשרת למשקיעים ליהנות מהפוטנציאל הכלכלי הגבוה הגלום בהשקעות נדל"ן ואשראי ללא צורך בהון עצמי רב, בסיכון נמוך ועם ביטחונות מלאים. המוצר מאפשר החזר חודשי קבוע של קרן + ריבית ולחלופין החזר של ריבית חודשית וקרן בסוף תקופה".

 

ככל הידוע, הקרן גייסה עד היום 150 מיליון שקל ממשקיעים, תוך הבטחה לתשואות גבוהות של 8.5% לשנה ו-23% לשנתיים. באתר חברת "טפירו שיווק פנסיוני ושוק ההון" מופיעה היום הודעה של חיליק טפירו לפיה רשות ניירות ערך הורתה לט.ב מתקדמים להשהות את פעילותה.

 

לטענת טפירו בהודעה "ט.ב אינה קשורה לפעילותה של טפירו שיווק פנסיוני ושוק ההון. לצערי, האילוץ להשהות בשלב זה את פעילות ט.ב נובע מעמדת רשות ני"ע בנוגע למתכונת פעילותה. בשים לב לעמדתה, גיבשנו צוות מומחים רב תחומי לצורך הבחינה והטיפול בסוגיה. אני תקווה כי עם מיצוי הבדיקות ימצא פתרון הולם וראוי".

 

את העובדים מייצג עו"ד רמי קוגן.

 

מט.ב מתקדמים נמסר בתגובה, "החברה השקיעה כספים, בין היתר, בפיתוח פרוייקטים ותשתיות לביצוע תמ"א 38, ובחברות קבלניות – שנועדו להבטיח שליטה גם בביצוע יעיל של המיזמים. למרות כל הצעדים הנמהרים וההכפשות, חיליק טפירו ימשיך לנהוג אחריות ושקיפות כלפי כל המלווים לחברת "ט.ב. מתקדמים בכספים" - ממש כפי שעשה מייד עם קבלת ההנחייה מהרשות לניירות ערך – הן באמצעות מיילים וטלפוניים אישיים ללקוחות והן מעל גבי אתר החברה שבבעלותו. הצוות המשפטי שגיבש במטרה לבחון את הדברים לומד כעת את בקשת הפירוק שהוגשה לבית המשפט בחיפה וינהג כמתחייב מהמציאות העסקית והמשפטית החדשה שנכפית עליו".

 

מאמיר בירמן נמסר: "אני לא עושה עסקים עם טפירו מאז נובמבר 2013 כשהיינו שותפים בט.ב נכסים. לא יודע מה זה קרן אור הזאת, ומה אני קשור אליה. אני לא גייסתי משקיעים, ולא לקחתי כסף מאף אחד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x