$
משפט

נאמן מעריב לביהמ"ש: "אם גילה לא יאשר המכירה תוך שבוע - העיתון ייסגר"

הממונה על ההגבלים העסקיים טרם אישר את רכישת העיתון על ידי איש העסקים אלי עזור - תנאי מתלה לביצוע העסקה. בא כוח העובדים: "לא יעלה על הדעת שבגלל עיכוב ההחלטה יפוטרו מאות עובדים". בית המשפט יקיים דיון דחוף בנושא ב-1.5

תומר גנון 18:4824.04.14

הנאמן להקפאת ההליכים של העיתונים מעריב ומקור ראשון, עו"ד חן ברדיצ'ב, פנה היום (ה') לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להפסיק ב-1.5 את הוצאתם לאור של העיתונים ולפטר את כל עובדיהם, אם הממונה על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה, לא יאשר את מכירתם עד אז. ברדיצ'ב טוען כי העלויות החודשיות להפעלת העיתונים ואתר NRG עומדת על 6 מיליון שקלים לחודש - כספים שאינם נמצאים בקופת ההקפאה. בית המשפט הודיע כי יקיים דיון דחוף בנושא ב-1 במאי.

ברדיצ'ב סיכם עם איש העסקים אלי עזור ועם העיתון ישראל היום על רכישת מעריב ומקור ראשו ואתר NRG בכ-4 מיליון שקל ובכ-14 מיליון, בהתאמה. בשל אחזקותיהם בענף התקשורת, תנאי מתלה לביצוע העסקה הוא קבלת אישור מרשות ההגבלים. עזור באמצעות משרד אגמון, רוזנברג הכהן ושות', וישראל היום באמצעות משרד תדמור ושות', הגישו הודעת מיזוג לגילה בראשית החודש. אלא שגילה טרם נתן את החלטתו.

 

הממונה על ההגבלים העסקיים, דיויד גילה. העסקה מותנית באישורו הממונה על ההגבלים העסקיים, דיויד גילה. העסקה מותנית באישורו צילום: אוראל כהן

 

"הנאמן ובאי כוחו עומדים בקשר רצוף עם צוות הממונה על ההגבלים העסקיים, תוך הבהרת התמונה העגומה נוכח אי קבלת האישור", כותב ברדיצ'ב. "זאת כמו גם העובדה שיש בעיכוב מתן האישור כדי למנוע את המשך פעילות העיתונים ואתר האינטרנט. הובהר כי כל יום שחולף ללא מתן אישור גורם להפסדים לקופת הנאמנות, וממילא פוגע בנושים של החברות, שהיקף הכספים שניתן יהיה לחלק להם יהיה קטן".

 

עו"ד אופיר רונן, המייצג עשרות עובדים של מעריב מסר: "לא יעלה על הדעת שבגלל שהממונה מעכב את החלטתו, יפוטרו מאות עובדים, ושהעיתונים יפסיקו לצאת לאור. אין סיבה ניראת לעין שלא תאושר מכירת מעריב לג'רולזם פוסט. לאור תקדימי העבר בעניין קלאבמרקט, אין מניעה לאשר גם את המכירה של מקור ראשון. העובדים ישקלו צעדיהם אם הממונה לא יתן החלטתו עד ראשון הקרוב".

 

מרשות ההגבלים העסקיים לא נמסרה תגובה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x