$
משפט

בלעדי לכלכליסט

פרשת הרצת המניות: הפרקליטות ערכה שימוע לדנקנר

עו"ד גיורא בן אדרת ייצג את דנקנר; הפרקליטות אמורה להחליט אם להגיש נגד דנקנר כתב אישום

גולן חזני 07:4113.04.14

הפרקליטות ערכה בשבוע שעבר את השימוע לנוחי דנקנר בפרשת הרצת מניות אי.די.בי, עורכי דינו של דנקנר בראשות עו"ד גיורא בן אדרת ייצגו אותו בשימוע. הפרקליטות אמורה להחליט אם להגיש נגד דנקנר כתב אישום, בעקבות השימוע. 

 

לפי החשד דנקנר, יחד עם הסוחר עדי שלג ואיתי שטרום המקורב לדנקנר, ביצע הרצת מניות קודם להנפקה של אי.די.בי, במטרה להעלות את שווי מניית אי.די.בי בבורסה וכך להגדיל את גיוס ההון בהנפקה. הנפקה זו כונתה "הנפקת החברים", משום שבעלי עסקים הנחשבים למקורבים לדנקנר היו בין רוכשי המניות המרכזיים בה. 

 

בן אדרת טען בעבר כי כל פעולותיו של דנקנר בהקשר של הנפקת מניות אי.די.בי בפברואר 2012 הן חוקיות ונעשו כדין, וכי "לא נפל כל רבב בהתנהלותו של דנקנר. איתי שטרום פעל באופן עצמאי, על דעת עצמו וביוזמתו, משיקולים כלכליים וענייניים שלו ומתוך אמונה בקבוצת אי.די.בי ובמניה".

 

 

איתי שטרום איתי שטרום צילום: ענר גרין

 

בנוסף, דנקנר טען שלאחר שעדי שלג קיבל מעמד של עד מדינה נמצאו הבדלים גדולים בין הגרסאות שמסר. לטענת דנקנר, שלג ניסה לספק את "הסחורה" לחוקריו ולשרבב אמירות שיקשרו כביכול את דנקנר למעשיו. שלג עצמו מודה, בכל הגרסאות שמסר, כי מעולם לא היה לו שום קשר לדנקנר, לא במישרין ולא בעקיפין, ואף לא שמע מעולם שיחה כלשהי בין איתי שטרום לבין דנקנר.

 

דנקנר נחקר בנובמבר 2012 בחשד לעבירות תרמית בני"ע בנוגע להנפקת המניות בשווי של 321 מיליון שקל שביצעה אי.די.בי בפברואר באותה שנה. דנקנר נחקר ושוחרר בתנאים מגבילים לאחר שהפקיד ערבות של 5 מיליון שקל. נגד דנקנר הוצא אז צו איסור יציאה מהארץ בשל "חשש ממשי להימלטות מאימת הדין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x