$
משפט

אקירוב ייחקר: מדוע העסיק את שולה זקן?

לפי החשד, לפני כשנתיים ביקש אולמרט מאקירוב להעסיק את זקן ובכך למעשה לגרום לה לשתוק. אקירוב: "שלם לחלוטין עם העסקתה"

משה גורלי וזוהר שחר לוי 13:2104.04.14

איש העסקים אלפרד אקירוב יזומן בימים הקרובים לחקירה במשטרה במטרה לבדוק מה עומד מאחורי העסקתה של שולה זקן, שהיתה ראש לשכתו של רה"מ לשעבר אהוד אולמרט, כאשת שיווק במלונות שלו. החשד הוא שהעסקתה של זקן נעשתה לבקשת אולמרט במטרה לסייע לה במימון הגנתה המשפטית - ובכך בעקיפין לגרום לה לשתוק בכל הנוגע לאישומים הפליליים נגדו. אקירוב מסר בתגובה כי הוא "שלם לחלוטין עם העסקתה" של זקן.

הזימון של אקירוב נעשה במסגרת החקירה בעניינו של אולמרט הנוגעת לשיבוש הליכי משפט והטרדת עד. החקירה נפתחה בשל חשד שעלה ולפיו אולמרט ניסה להניא את זקן מלחתום על הסכם עדת מדינה עם הפרקליטות, ובעקבות קלטות המתעדות לכאורה את ניסיונותיו. במסגרת החקירה, נחקרה זקן במשרדי להב 433 ומסרה את גרסתה, ואליה צפויים להצטרף מעורבים נוספים שייחקרו גם הם.

 

יודגש כי הפרקליטות אינה רואה באקירוב חשוד, ולא מיוחס לו כל חשד והוא לא ייחקר באזהרה אלא אך ורק ימסור עדות, ככל הנראה בתחנת המשטרה בירושלים.

 

הדפוס שלפיו מקורבים עשירים של אולמרט מסייעים לזקן נחשף במשפטיה הקודמים של זקן (רשות המסים וראשונטורס), בהם התברר כי דני אברמס, המיליארדר האוסטרלי המקורב לאולמרט, העביר לזקן כספים שסייעו לה בהגנתה. 

 

אקירוב מסר כי אינו רואה כל פגם בהעסקת זקן. לדבריו, "היא הועסקה כיועצת לשיווק אירועים לבתי המלון בירושלים, כמו גם בתחום התיירות הנכנסת, ובתמורה קיבלה שכר עבור עבודתה. מעבר לכך אני מניח ששרבוב שמי לפרשת אולמרט נועד לספק את היצר התקשורתי ותו לא".

 

מאלרוב נמסר בתגובה: "זקן הועסקה על ידי החברה בשיווק אירועים לבתי המלון בירושלים (ממילא ומצודת דוד). עבודתה הסתיימה באפריל 2013 והיא קיבלה בתמורה 12 אלף שקל לחודש, כנגד חשבונית".

 

אלפרד אקירוב אלפרד אקירוב צילום: ישראל מלובני

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x