משפט

איש העסקים ידידיה כהן: "עו"ד דוד שמרון התרשל ושיקר"

כהן וילדיו תובעים משמרון, שהיה נאמן על הלוואה שלא נפרעה, וכן מאיש העסקים זמיר מורד, פיצוי של 14 מיליון שקל; שמרון: "הטענות מופרכות"

זוהר שחר לוי 08:0902.04.14

איש העסקים ידידיה כהן וילדיו תובעים 14.3 מיליון שקל מעו"ד דוד שמרון ומאיש העסקים זמיר מורד. התובעים טוענים ש"שמרון מעל בתפקידו כנאמן, עשה הכל כדי לכסות על מחדליו ולא בחל בהעלאת טענות שאינן נכונות".

 

במרכז התביעה הלוואה של מיליון דולר שנתן ב־2008 כהן, בשם בנו שרון ובת זוגו לואיזה, לחברת אבקו (EVVCO) של מורד. לטענת התביעה, ההלוואה ניתנה לשנתיים והצדדים מינו את עו"ד שמרון לנאמן והבטוחות הופקדו אצלו. כשההלוואה לא נפרעה פנו המלווים לשמרון וביקשו שיעביר להם את הבטוחות אולם לטענתם הוא לא נענה, והם פנו לביהמ"ש כדי שיורה לו לעשות זאת. בינואר מתחה השופטת רות לבהר־שרון ביקורת על שמרון וחייבה אותו ב־25 אלף שקל הוצאות.

 

עו"ד דוד שמרון עו"ד דוד שמרון צילום: גיל נחושתן

 

שמרון ערער לעליון וזה הורה על עיכוב ביצוע. כעת הגישו המלווים תביעה נוספת באמצעות עו"ד טל בננסון, שלפיה שמרון אישר שכל הבטוחות מצויות בידיו אך "שינה פניו" והודיע שחלקן הובטחו "בטעות", וששעבודים אחרים לא נרשמו. התובעים טוענים ששמרון "עשה מעשים שעו"ד סביר לא היה עושה".

 

מטעמו של עו"ד שמרון נמסר שמדובר ב"ניסיון לשרבב את שמו לתביעה שבין הלווים למלווים. הטענות מופרכות. לא הופקדו בידיו כספים, אלא מסמכים בלבד. אין בסיס לשרבוב שמרון להליך זולת רצון להפעיל לחץ על החייב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x