$
בארץ

על-בד תקים מפעל בדימונה בהשקעה של 120 מיליון שקל

המפעל לתעשיית המגבונים אמור לספק עבודה ל-40 עובדים תושבי האזור החל מאמצע השנה הבאה. החברה הודיעה כי היא בקשר עם מספר משקיעים בנושא

גיל קליאן 10:2230.03.14
חברת על-בד דיווחה הבוקר כי היא נערכת להקמת קו ייצור חדש בדימונה לבדים לא ארוגים לתעשיית המגבונים. עלות ההשקעה בקו החדש תעמוד על 120 מיליון שקל, והוא אמור לספק עבודה ל-40 עובדים תושבי האזור מאמצע שנת 2015. החברה מעריכה כי קו הייצור החדש ייצר מכירות של 25 מיליון יורו בשנה.

 

החברה בוחנת את מימון קו הייצור החדש בדרך של הקצאת מניות, וציינה בדיווח הבוקר כי היא כבר בקשר עם מספר משקיעים בנושא.

 

בועז רוזמן, מנכ"ל על בד בועז רוזמן, מנכ"ל על בד צילום: עמית שעל

 

במקביל דיווחה על-בד על התוצאות הכספיות שלה לשנת 2013. את שנת 2013 סיימה החברה עם צמיחה של 2% במכירות ל-1.4 מיליארד שקל. ההכנסות סבלו מהתחזקות השקל במהלך השנה, אך עלו בגלל צמיחה במכירות החברה בגרמניה לצד איחוד מלא של הפעילות בארה"ב.

 

בגלל הפרשות על אירועים חריגים כמו למשל בעיית איכות שהתגלתה באחד מחומרי הגלם של החברה בייצור הטמפונים, שיעור הרווח התפעולי של החברה מתוך ההכנסות נותר על 4%. הרווח התפעולי עמד על 62.2 מיליון שקל, עלייה של 3.8%. הגורם העיקרי לכך שהרווחיות התפעולית של החברה לא השתפרה היא מחיקת מוניטין שהחברה ביצעה בהיקף של 28 מיליון שקל על מפעל רוזתם בקיסריה. בחברה הסבירו את המחיקה בשינוי שערי מטבע.

 

עלייה בהוצאות המימון וכן בהוצאות המס של החברה גרמו לכך שהרווח הנקי ירד ב-48% והסתכם ב-15.9 מיליון שקל בשנת 2013.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x