$
משפט

העליון הכריע: שטיינמץ יפצה את לנגוצקי ב-51 מיליון שקל על איבוד זכויותיו בתמר

ביהמ"ש דחה את הערעור שהגישה סקורפיו שבבעלות שטיינמץ על החלטת המחוזי בת"א, שקבע כי החברה הפרה את ההסכם עם יוסי לנגוצקי כשלא הודיעה לו על כוונתה לסגת מההשקעה במאגר הגז

תומר גנון 14:3220.03.14

בית המשפט העליון דחה היום (ה') את בקשת רשות הערעור שהגישה חברת סקורפיו שבשליטת איש העסקים, בני שטיינמץ, על פסק הדין שחייב אותה לשלם 51 מיליון שקל לגיאולוג יוסי לנגוצקי בגין איבוד זכויותיו במאגר תמר. השופט עוזי פוגלמן קבע כי הבקשה אינה מעלה שאלות משפטיות חדשות שלא נדונו על ידי שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, יהודית שבח, במסגרת בקשתו של שטיינמץ לבטל את פסק הבורר שניתן בסכסוך.

בפסק דינה של שבח היא קבעה כי "לבד מהבנה למצבה של סקורפיו, הסופקת כפיה ותולשת שערות ראשה בבכותה את החלטתה לפרוש מהמיזם לאחר שנים בהן הטביעה בו מיליוני דולרים, לא מצאתי שיש בטענותיה עילה מבוררת כלשהי לבטלות פסק הבוררות, אף לא לתיקונו או להשלמתו", כתבה שבח.

 

בני שטיינמץ ויוסי לנגוצקי בני שטיינמץ ויוסי לנגוצקי צילום: עמית שעל

 

פסק הבוררות ניתן על ידי בועז אוקון, הבורר בסכסוך בין לנגוצקי לסקורפיו. אוקון קבע כי סקורפיו, שותפתו לשעבר של לנגוצקי בגוף שהחזיק ב־5% מתמר - הפרה את ההסכם שהיה לה עמו, כשלא הודיעה לו מבעוד מועד על כוונתה לסגת מההשקעה בתמר. סקורפיו ויתרה על חלקה בתמר ללא תמורה בתחילת 2009, כאשר סברה כי רמת הסיכון הנעוצה בקידוח הינה גבוהה מדי. שבועות ספורים לאחר מכן, גילו השותפים שנותרו בתמר את מאגר הגז הגדול. אוקון קבע את גובה הפיצוי כ-1% (הזכויות שאיבד לנגוצקי בשל סירבו של שטיינמץ לאפשר לו למצוא משקיע חלופי במאגר) משווי המאגר כיום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x