שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

חברת ביטוח חמישית בהסתדרות: הפניקס הכירה בוועד העובדים

לאחר שהנהלת החברה הכירה היום בהסתדרות הכללית כארגון היציג של העובדים, ולא בהסתדרות הלאומית, הופכת הפניקס לחברת הביטוח החמישית שעובדיה מאוגדים בגוף זה. ההסתדרות: "ניכנס בימים הקרובים למו"מ על הסכם קיבוצי שיחזק את מעמד העובדים"

מיקי פלד 17:0313.03.14

הפניקס תהיה חברת הביטוח החמישית שעובדיה מקימים ועד במסגרת ההסתדרות. זאת לאחר שהנהלת החברה הכירה היום בהסתדרות הכללית כארגון היציג של העובדים ולא בהסתדרות הלאומית שטענה גם היא שהקימה ועד עובדים בחברת הביטוח. ואולם בהסתדרות בכללית הראו כ-1,450 חתימות של עובדי החברה שהצטרפו לארגון, בעוד ללאומית היו כמה מאות בלבד.

מהלך הקמת הועד של שתי ההסתדרויות החל בתחילת החודש שעבר והכללית הודיעה על הקמת הועד יום לאחר הלאומית.

 

מנכ"ל הפניקס, אייל לפידות מנכ"ל הפניקס, אייל לפידות צילום: אוראל כהן

 

במכתב ליו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, הודיע היום עורך הדין של הפניקס, עו"ד אריאל שמר, כי לאחר שנבדקו הטפסים ואנשי ההסתדרות הלאומית ויתרו על טענת הנציגות, החברה תתחיל במשא ומתן עם ההסתדרות.

 

ההסתדרות כבר הקימה ועדים בכלל, מגדל, שירביט ו-AIG, ועל פי הערכות גם בחברות ביטוח אחרות ישנם ניצני התאגדות אך בשלב זה לא יותר מכך. כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", הראל אף הודיעה לעובדיה בחודש שעבר כי תעניק להם תוספות שכר וימי כיף, אולי על מנת למנוע מראש אפשרות של מרמור שעשוי להביא להקמת ועד עובדים בחברה.

 

 יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן צילום: אוראל כהן

 

ניסנקורן אמר היום כי הוא "מברך את עובדי חברת הפניקס על החלטת הנהלת החברה להכיר בהתאגדות העובדים. כבר בימים הקרובים ניכנס למשא ומתן על הסכם קיבוצי שיביא בשורה לעובדים ויחזק את מעמדם ואת מעמד החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x