$
משפט

הסדר טיעון נוסף בקרטל המים: מנהל בארם יורשע בהסדר כובל וקבלת דבר במרמה

על פי ההסדר על רז מזרחי, מנהל אגף מדי המים בארם הנמצאת בבעלות מלאה של ארד הבורסאית, ייגזרו חמישה חודשי עובדות שירות, שנת מאסר על תנאי וקנס של 45 אלף שקל. ארם היא מונופול מוכרז באספקת שירותי שיפוץ והסבות למדי מים

תומר גנון 16:4910.02.14
הסדר טיעון נוסף בקרטל מדי המים: רז מזרחי, מנהל אגף מדי המים בחברת 'ארם' הנמצאת בבעלות מלאה של 'ארד' הבורסאית, יודה במסגרת הסדר טיעון בשתי עבירות של צד להסדר כובל בנסיבות מחמירות ובעבירה של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. על פי ההסדר על מזרחי יגזרו חמישה חודשי מאסר שירוצו בעובדות שירות, שנת מאסר על תנאי וקנס של 45 אלף שקלים.

 

חברת ארם היא מונופול מוכרז באספקת שירותי שיפוץ והסבות למדי מים. על פי האישום הראשון, במאי 2009 פנתה המועצה המקומית גן יבנה לארם ולשתי חברות נוספות ('מד תקין' ו'ברוכי אשר'), בבקשה דחופה לקבלת הצעה להסבה של מדי מים. מזרחי תאם עם גבי אלטמן, מנהל ובעל מניות ב'מדי ורד', את המחירים אותם תציע 'מדי ורד' לאותה הצעת מחיר. 'מדי ורד' ניגשה לאחר התיאום בין השניים למכרז. 

 

מד מים מד מים צילום: צביקה טישלר

 

בהסתמך על מצג השווא, כך כתב האישום המתוקן, התקבלה הנחת דעת של ועדת הקניות בדבר כשרות ההצעות של ארם ו'מדי ורד', ונבחרה הצעתה של ארם כהצעה הזוכה. על פי כתב האישום המתוקן במעשה זה היה מזרחי צד להסדר לפיו הגביל עצמו באופן העלול למנוע או להפחית את התחרות בעסקים. כן קיבל במרמה את הנחת הדעת של ועדת הקניות.

 

על פי האישום השני, ביוני 2009, בעקבות פנייה של חברת 'גת מדי מים' למועצה המקומית גן יבנה בבקשה להשתתף בהליך קבלת הצעות המחיר אותו פרסמה המועצה, החליטה המועצה לצאת במכרז חדש. גם במכרז זה, כך כתב האישום המתוקן, תאם מזרחי עם אלטמן את המחירים אותם תגיש 'מדי ורד' להצעת המחיר. בהסתמך על מצג השווא של ארם התקבלה הנחת הדעת של ועדת הקניות בדבר כשרות ההצעה של ארם. במעשה זה היה מזרחי צד להסדר כובל בנסיבות מחמירות.

 

את רז מזרחי מייצג עו"ד צבי אגמון ממשרד אגמון ושות', רוזנברג הכהן ושות'. את רשות ההגבלים העסקיים מייצגים עוה"ד אסף מוזס ותומר דגני-חיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x