$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל הדואר: לפטר 100 עובדים ארעיים

מחשש להגעה לחדלות פירעון בסוף השנה, מתכוונת החברה לפטר כ־2% מהעובדים חסרי הקביעות. הוועד מתנגד למהלך ודורש לבטל קודם את ההסכם עם הפרזנטורים אלי פיניש ומריאנו אידלמן - שעלותם השנתית עומדת על כ־650 אלף שקל

אופיר דור 06:5302.02.14

מנכ"ל דואר ישראל חיים אלמוזנינו הורה בסוף השבוע להתחיל מיד בפיטורי כ־100 עובדים ארעיים - כך נודע ל"כלכליסט". הפיטורים המתוכננים הם במסגרת יישום תוכנית החירום בארגון, שעליה החליטה ההנהלה בישיבתה, והם צפויים לכלול כ־2% מכלל העובדים ללא קביעות בדואר.

 

כמו כן הורה המנכ"ל לקצץ למינימום את תשלום השעות הנוספות לעובדים, ולצמצם את איסוף הדואר מהתיבות המפוזרות בערים (תיבות הדואר האדומות) מפעמיים ביום לפעם אחת בלבד. דירקטוריון הדואר לא אישר עד כה את תקציב 2014 שהציגה ההנהלה בטענה שהוא גירעוני, והורה לה לקצץ כ־180 מיליון שקל בהוצאות. מהלכי החירום נועדו לחסוך 53 מיליון שקל בהוצאות ב־2014.

 

ועד עובדי הדואר, בראשות שמעון פרג'ון, צפוי לפנות היום לבית הדין לעבודה בירושלים בדרישה לעצור את המהלך, בטענה שמדובר בצעדים חד־צדדיים המנוגדים להוראת בית הדין. לטענת הוועד, במו"מ עם ההנהלה כבר הושגו הסכמות על קיצוץ של 18–19 מיליון שקל בהוצאות השכר, הכוללים פרישה של עובדים בהסכמה. הוועד דורש מהמנכ"ל למצוא סעיפים אחרים לקצץ בהם במקום לפנות לפיטורי עובדים. אחת הדרישות היא ביטול ההסכם עם הפרזנטורים של הדואר אלי פיניש ומריאנו אידלמן, שעלות שכרם השנתית היא כ־650 אלף שקל. כמו כן דורש הוועד לבטל מכרז להעסקת חברת ייעוץ בעלות של עד 2 מיליון שקל לצורך הכנת תוכנית אסטרטגית לדואר.

 

אלי ומריאנו, מתוך קמפיין הדואר. החוזה יבוטל? אלי ומריאנו, מתוך קמפיין הדואר. החוזה יבוטל?

 

צעדי החירום שעליהם הודיעה ההנהלה מהווים הקדמה למאבק גדול בהרבה שצפוי לה מול הוועד, כאשר תוצג תוכנית ההבראה המתגבשת בארגון. תוכנית זו צפויה לכלול פיטורי כ־2,000 מבין 7,000 עובדי הדואר במטרה לאפשר לחברה לעמוד בהתחייבויות האג"ח שלה, העומדות על 350 מיליון שקל.

 

מדואר ישראל נמסר בתגובה: "לצערנו לא זכינו להתגייסות אמיתית מצד העובדים ונתקלנו בסחבת מכוונת. בנסיבות אלו התקבלו החלטות על צעדים מיידיים, תוך התחייבות שאם יוצע קיצוץ אחר מצד העובדים ניתן יהיה לאמצו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x