שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

העליון עיכב את מאסרו של יו"ר בנק הפועלים לשעבר דני דנקנר

דנקנר הורשע בעבירות של מרמה והפרת אמונים ונידון לשנת מאסר ולקנס של מיליון שקל והיה אמור להיכנס לכלא ביום ראשון הקרוב. שופט ביהמ"ש העליון נעם סולברג קבע כי עיכוב ביצוע העונש עד להכרעה בערעור בעליון אינו חל על תשלום הקנס

זוהר שחר לוי 16:1229.01.14
בית המשפט העליון הורה היום (ד') על עיכוב ביצוע עונשו של יו"ר בנק הפועלים לשעבר דני דנקנר וזאת עד להכרעה בערעור שהגיש על גזר דינו "על מנת לאפשר לדנקנר לממש את זכות הערעור, וכדי שלא ירצה את עונשו בטרם יישמע ערעורו", לשון ההחלטה.
דנקנר, שהודהוהורשע בעבירות של מרמה והפרת אמונים, במסגרת הסדר טיעון, נידון בחודש שעבר בבית המשפט המחוזי בתל אביב לשנת מאסר, לשנת מאסר על תנאי ולקנס של מיליון שקל.

 

שופט ביהמ"ש העליון נעם סולברג שופט ביהמ"ש העליון נעם סולברג צילום: חיים צח

 

בימים האחרונים פנו באי כוחו, עוה"ד יורם ראב"ד, יוסי בנקל, נבות תל-צור וטל שפירא, לבית המשפט העליון בערעור על גזר הדין כשלדבריהם מדובר בעונש "בלתי מידתי ובלתי הולם את העבירות". לצד הערעור ביקשו הסנגורים לעכב את ביצוע העונש, שכן דנקנר אמור היה להתחיל את תקופת מאסרו כבר בשבוע הבא – ב-2 בפברואר.

 

דני דנקנר בבית המשפט דני דנקנר בבית המשפט צילום: עידו ארז, ynet

 

היום דן שופט העליון נעם סולברג בבקשתו של דנקנר, והורה על עיכוב ביצוע העונש עד למתן פסק הדין בערעור כשלפי החלטת בית המשפט עיכוב הביצוע אינו חל על תשלום הקנס, וזה יעשה במועדים אותם קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב. עוד הודגש כי צו עיכוב היציאה מן הארץ יעמוד בעינו.

 

"כשלעצמי", כתב השופט סולברג בהחלטה, "לא אדרש לסיכויי הערעור לגופו של עניין, אין צורך בכך לשם הכרעה בבקשה לעיכוב הביצוע. בהתחשב עם אורכה של תקופת המאסר, על מנת לאפשר לדנקנר לממש את זכות הערעור, וכדי שלא ירצה את עונשו בטרם יישמע ערעורו, מן הראוי לעכב את ביצוע עונש המאסר. כך מורה ההלכה הפסוקה, ולכך מסכימה גם הפרקליטות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x