$
משפט

פרסום ראשון

עוד חברה בקשיים: הוגשה בקשה לפירוק מטבחי טופז

לקוחות וספקי החברה טוענים בבקשה שהגישו לביהמ"ש המחוזי בנצרת כי "קיים חשד ממשי שהחברה הינה חדלת פירעון"

זוהר שחר לוי 12:1517.12.13

בקשה לפירוק מטבחי טופז הוגשה הבוקר (ג') לבית המשפט המחוזי בנצרת על ידי לקוחות וספקי החברה בטענה כי "קיים חשד ממשי שהחברה הינה חדלת פירעון".

 

את הבקשה הגישו לקוחות החברה, ניר משה גשן, אורלי גושן שרכשו ושילמו עבור מטבח מהחברה, אך טרם קיבלו התמורה, וכן על ידי חברת רכב ראובן המשכירה נכס למטבחי טופז בחיפה. הן הלקוחות והן המשכיר טוענים, באמצעות עו"ד פז גולדהורן כי מטבחי טופז חייבת להם סכומי כסף של כמה עשרות אלפי שקלים.

 

מטבחי טופז (ארכיון) מטבחי טופז (ארכיון) צילום: R.P.V

 

לפי בקשת הפירוק, טוענים הלקוחות כי רכשו מהחברה מטבח ושילמו עבורו כ-30 אלף שקל. המטבח, נטען, אמור היה להגיע לביתם בסוף חודש ספטמבר אך "חרף ההתחייבות כאמור ועד היום טרם הותקן המטבח". הלקוחה מציינת כי בשבוע שעבר שוחחה עם מזכירת סניף החברה בחיפה והאחרונה "הודתה באוזניה כי החברה מצויה בקריסה מוחלט ואינה יכולה לספק את מכלול המטבחים המוזמנים". לדברי הלקוחה, "נוכח החששות הכבדים" היא אף ביקרה במפעל החברה בראש פינה וגילתה כי מכלול פס היצור דומם ואין כל פעילות במפעלי הייצור.

 

"לאור המפורט", כך לפי הבקשה, "הרי שקיים חשד ממשי שהחברה הינה חדלת פירעון, דבר המצדיק התערבותו של בית המשפט". לדברי המבקשים, נוכח התנהלות החברה וכפי שפורסם בתקשורת קיים גם "חשש ממשי" כי החברה או הפועלים מטעמה יפעלו להברחת נכסי החברה ערב מתן הצו לפירוקה. במקביל לבקשת הפירוק, מבקשים הלקוחות והמשכיר למנות כמפרק זמני של החברה את עו"ד איתי פריימן.

 

עו"ד עדי בראונשטיין, המייצג את מטבחי טופז: "היות והבקשה טרם הומצאה לנו באופן פורמאלי, אין באפשרותנו להתייחס עניינית לאמור בה. יחד עם זאת, נציין כי על פניו עולה כי הבקשה הוגשה בחופזה, בניגוד להוראות הדין, יש בה כדי לפגוע שלא לצורך בחברה, בעובדיה, ובציבור לקוחותיה, ודברים אלו מקבלים משנה חשיבות לאור העובדה כי החברה חזרה לפעילות עסקית רגילה, שילמה ומשלמת את התחייבויותיה השוטפות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x