שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

המשטרה מזהירה: הנהיגה בכל הארץ - סכנת חיים

לא רק בירושלים: "נסיעה בצירי התנועה מהווה סכנת חיים של ממש", כך כתבה משטרת ישראל בעמוד הפייסבוק, "באיילון ישנה סכנת החלקה בשל קרח שנוצר בחלקו הדרומי של הכביש, וסכנה זו קיימת בצירי תנועה רבים בכל הארץ"

ynet 10:4213.12.13

משטרת ישראל מפצירה בנהגים בכל רחבי ישראל שלא לצאת לכבישים. "נוכח מזג האוויר הסוער בכל רחבי הארץ", נכתב בדף הפייסבוק של המשטרה. "אנו מבקשים מציבור משתמשי הדרך להימנע מלצאת מהבתים ברכביהם, כולל רכבי שטח. נסיעה בצירי התנועה מהווה סכנת חיים של ממש".

 

 

 

בהודעה נכתב עוד: "לידיעתכם, באיילון (20) ישנה סכנת החלקה בשל קרח שנוצר בחלקו הדרומי של הכביש, וסכנה זו קיימת בצירי תנועה רבים בכל רחבי הארץ".

 

 

שלג בירושלים שלג בירושלים צילום: תמר ברגר

 

מהמשטרה נמסר עוד כי המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו הורה להעלות את רמת פעילות לרמה ג' ולגייס את כל מתנדבי המשטרה שעוסקים בחילוץ והצלה. בנוסף הנחה דנינו להמשיך בסריקות, בשיתוף צה"ל וגורמי הצלה נוספים, בצירי התנועה החסומים, ובדגש על הכניסות לירושלים, במטרה לוודא שלא נותרו אזרחים שנתקעו בכלי הרכב. עד כה פינו שוטרי אגף התנועה 2,300 נהגים, ילדים ונוסעים שנתקעו בדרך לבירה עקב חסימת הכביש. אזרחים פונו לבסיסים ולמרכזים קהילתיים.

 

פעולות החילוץ של אנשי עיריית ירושלים, צה"ל, המשטרה ומג"ב, נמשכות גם הבוקר מכבישי הבירה. בעקבות בקשה של עיריית ירושלים והמשטרה, פיקוד העורף הקים מרכז שליטה בלטרון. במהלך הלילה הוקפצו לאזור כוחות מפיקוד העורף ומרכז שהחלו לפעול באזור באמצעות כלי רכב מתאימים כדי לפנות את הצירים ולחלץ את הנהגים.

 

ראש העיר ניר ברקת התייחס לפעולות החילוץ: "אנו נמצאים במערכה מול סופה נדירה שלא נראתה. אנו פועלים בראש ובראשונה במטרה להציל חיים", אמר והוסיף: "אני מודה למפקד מחוז ירושלים יוסי פריינטי, לרמטכ"ל בני גנץ ולכל הארגונים המסייעים על ההתגייסות המהירה והראויה לשבח שהביא להצלת חיים".

 

ממערך כיבוי האש נמסר כי במהלך הלילה התקבלו אלפי קריאות של אזרחים שתקועים בצירי התנועה ברחבי העיר, ודיווחו על מבוגרים ותינוקות ללא מזון ושתייה במשך שעות. עוד דיווחו כי לוחמי האש הגיבו לאירועים של דליפות גז, קריסת עצים על כלי רכב, חילוץ ממעליות באזורים שבהם נפלה רשת החשמל וכן שריפות. אך רבים התלוננו על הטיפול של עיריית ירושלים והתנהלותה בסיוע למי שנתקעו שעות רבות בכבישים וגם על האספקה הדלה במרכזי הכינוס שהוקמו.

 

באגף התנועה אומרים כי גם בצפת משתוללת סופת שלגים, הכניסות לעיר חסומות והעיר נצורה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x