$
תיירות

בגלל תקלת מחשב: כאוס תעופתי בבריטניה

מחשבים במרכז הבקרה האווירית אמורים היו לעבור אוטומטית מפעילות לילה לפעילות בוקר - ולא הצליחו לעשות זאת. התוצאה: טיסות רבות נדחו או בוטלו - ואלפי נוסעים שנתקעו בנמלי התעופה העמוסים ביותר, כולל הית'רו, סטנסטד וגטוויק

סוכנויות הידיעות 16:4307.12.13
טיסות רבות נדחו או בוטלו היום (שבת) בנמלי התעופה העמוסים ביותר של בריטניה, בגלל תקלת מחשב במרכז הבקרה האווירית המרכזי. כתוצאה מכך מצאו עצמם אלפי בני אדם מצאו עצמם תקועים שעות בנמלי התעופה.

 

שירות התעופה הלאומי מסר כי התקלה אירעה כשהמחשבים לא הצליחו לעבור כרגיל באופן אוטומטי מעילות הלילה לפעילות היום במרכז הבקרה בסוונוויק, שבדרום אנגליה. "כתוצאה מכך עלולים להיגרם כמה עיכובים בטיסות, ואנו מתנצלים עליהן", נמסר, ובהמשך התברר שהעיכובים תקפים לגבי הרבה יותר מאשר "כמה טיסות".

 

בנמל התעופה הית'רו בלונדון, אחד מנמלי התעופה העמוסים ביותר באירופה, נרשמו הבוקר עיכובים של שעה או יותר ברבות מהטיסות המתוכננות. מנמל התעופה סטנסטד נמסר כי בטיסות היוצאות יש עיכובים של חצי שעה עד שעתיים כתוצאה מהגבלות על המרחב האווירי וריבוי המטוסים. בנמל התעופה גטוויק נמסר שכ-20% מהטיסות נדחו. ביטולים, דחיות ועיכובים נרשמו גם בגטוויק, לוטון, סאות'המפטון, לונדון סיטי ונמל התעופה של דבלין, אירלנד. גם טיסות מאדינבורו שבסקוטלנד דרומה הושפעו מהתקלה.

 

משירות התעופה הלאומי נמסר כי מהנדסים מנסים לתקן את התקלה, אולם לא ניתנה תחזית לגבי המועד שבו צפויות הטיסות לשוב ולהתנהל כסדרן.

 

נמל התעופה הית'רו נמל התעופה הית'רו צילום: בלומברג

 

המוני נוסעים מצאו עצמם תקועים בנמלי התעופה ללא יכולת להגיע למחוז חפצם. אליוון גווילט, אחת מהם, סיפרה לעיתון "דיילי טלגרף": "אנשים כן מגלים הבנה מסוימת למצב, אבל חייבים לשאול מדוע נאלצנו לעלות למטוס כשהם כבר ידעו על התקלה. עכשיו אנחנו תקועים בלי תה או קפה או משהו אחר שיזין אותנו".

 

דייזי מקאנדרו, נוסעת נוספת, אמרה ל"סקיי ניוז" כי מצאה בנמל התעופה גטוויק "בלאגן נוראי", בדרכה לברצלונה לנסיעת עבודה. "כמו תמיד אנשי הצוות כאן היו נפלאים, אבל הם לא יודעים שום דבר מעבר לעובדה שזה הולך להיות עיכוב ארוך, ארוך מאוד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x