$
משפט

סופית: אופיס דיפו נמכרה לריטייל של רונן לוי תמורת 1.4 מיליון שקל

הפעלת הרשת מותנה בכמה תנאים בהם, אישורם של משכירי 15 חנויות לפחות למסור את החזקה בחנויות לידי החברה וכן אישורה והסכמתה של אופיס דיפו העולמית

זוהר שחר לוי 19:1502.12.13
בית המשפט המחוזי מרכז אישר הערב (ב') את מכירת הפעילות של אופיס דיפו לריטייל 3000, בבעלות רונן לוי, תמורת 1.4 מיליון שקל.
לפני כמה ימים פנו המפרקים הזמניים של אופיס דיפו, עוה"ד ישראל בכר ודוד פורר, לבית המשפט וביקשו לאשר את מכירת הרשת ללוי, לאחר שכבר הוצא צו פירוק לחברה, החנויות נסגרו והעובדים פוטרו. "זהו ניסיון אחרון 'להציל' את מקום עבודתם של כ-800 עובדי החברה", כתבו המפרקים בבקשתם.

 

לפי ההסכם שנחתם בין המפרקים הזמניים לבין ריטייל 3000, ואושר הערב, הפעלת הרשת מותנה בכמה תנאים: אישורם של משכירי 15 חנויות לפחות למסור את החזקה בחנויות לידי החברה וכן אישורה והסכמתה של אופיס דיפו העולמית לרכישה. אופיס דיפו העולמית הגיעה להסכמה עם ריטייל וכי בחודש הקרוב אמור להיחתם ההסכם ביניהן.

 

אחד מסניפי אופיס דיפו (ארכיון) אחד מסניפי אופיס דיפו (ארכיון) צילום: נמרוד גליקמן

 

ריטייל, כך לפי הבקשה שהוגשה לבית המשפט, תפעיל במשך 30 יום את הרשת תחת המותג אופיס דיפו ובזמן הזה תנהל משא ומותן מול אופיס דיפו העולמית לקבלת הזיכיון במותג.

 

תנאי נוסף היה אישור של הממונה להגבלים עסקיים לביצוע העסקה, ולכן נדחתה ההכרעה באישור המכירה מאתמול להיום, לפי החלטת שופטת בית המשפט המחוזי מרכז עירית וינברג נוטוביץ.

 

רו"ח קינן ממן מטעם ריטייל 300 מסר: "אני מברך את בית הדין על כך שהצליח להגיע להבנות ולהשלים את עסקת רכישת אופיס דיפו מהמפרקים. כל הצוות של ריטייל 3000 משנ מותניים מהלילה על מנת לפתוח את הסניפים במהירות האפשרית. אנחנו שמחים שנפלה בחלקנו הזכות להציל את מקום פרנסתם של מאות משפחות. סמוכים ובטוחים שבשילוב ידיים של כל הגורמים העוסקים במלאכה, קרי הרוכשים, הספקים, העובדים והמפרקים נוכל להבריא את הרשת ולהעביר אותה במהירות לפסים של צמיחה והתחדשות. בנוסף, אנחנו שבים וקוראים לכל בעלי הנכסים שטרם הגיעו איתנו להבנות לחזור לשוחן המו"מ ולמצות את התהליך על מנת לאפשר לנו להגיע איתם להבנות כפי שעשינו עם מרבית בעלי הנכסים, על מנת שנוכל להגדיל את מצבת העובדים שנוכל לקלוט לחברה החדשה וכדי שנוכל להוציא את החברה מהמשבר במהירות גדולה יותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x