$
בארץ

שאול אמסטרדמסקי - חתן פרס סוקולוב לשנת 2013

הפרס הוענק לכתב כלכליסט על תחקיריו בתחום הפנסיה בישראל. עמו זכו מייסד דה-מרקר גיא רולניק והעיתונאים ברוך קרא וגל גבאי

כתב כלכליסט 16:3224.11.13

כתב כלכליסט, שאול אמסטרדמסקי, זכה בפרס סוקולוב לעיתונות לשנת 2013. אמסטרדמסקי מקבל את הפרס על תחקיריו בנושאי הפנסיה בישראל. יחד עימו זכו בפרס השנה גם מייסד דה מרקר, גיא רולניק, כתב ערוץ 10 לענייני משפט, ברוך קרא, ועורכת התחקירים ומגישת הטלוויזיה, גל גבאי.

 

עיריית תל-אביב מעניקה את הפרסים ע"ש נחום סוקולוב לעיתונות הכתובה והאלקטרונית כדי לעודד עיתונאים שהצטיינו בעבודתם העיתונאית והטביעו את חותמם. כל אחד מארבעת הזוכים יקבל פרס כספי של 18 אלף שקל.

 

כתב כלכליסט שאול אמסטרדמסקי. זוכה פרס סוקולוב כתב כלכליסט שאול אמסטרדמסקי. זוכה פרס סוקולוב צילום: אוראל כהן, שאטרסטוק

 

חברי ועדת השופטים לעיתונות הכתובה היו פרופ' איל בנבנישתי (יו"ר), פרופ' אלי אברהם, כרמלה מנשה, עו"ד ד"ר ענאן פלאח וד"ר תמי קירכלי כץ. הם העניקו את הפרס לשאול אמסטרדמסקי על כך שהעלה לסדר היום את שאלת הפנסיה במדינה באמצעות תחקיריו המעמיקים והמקיפים שחשפו את פגיעותה של הפנסיה של רוב העובדים במדינת ישראל.

 לגיא רולניק מוענק הפרס על הקמת "דה-מרקר" ועל הפיכת העיתונות הכלכלית לגורם משמעותי בשיח הכלכלי חברתי.

  

חברי ועדת השופטים לתקשורת האלקטרונית היו פרופ' אלון הראל (יו"ר), ד"ר אימן אגבאריה, פרופ' ניבה אלקין קורן, אדר פרימור וד"ר איבון קוזלובסקי גולן. הוועדה העניקה את הפרס לברוך קרא על "פעילותו רבת השנים בעריכת תחקירים אמיצים ומחוללי שינוי בנושאי שלטון החוק. תחקיריו התאפיינו במאבק בשחיתות ובעמידה ללא חת על האתיקה העיתונאית, בעיקר בכל הנוגע לשאלת החיסיון העיתונאי".

 

לגל גבאי מוענק הפרס "על תחקיריה, שחשפו עוולות חברתיות הנוגעות לאוכלוסיות מוחלשות, בעיקר התחקירים על הטיפול התרופתי בנשים אתיופיות ועל סחר בנשים. תחקיריה מתאפיינים ביסודיות ובעומק ונשאו תוצאות פוליטיות חברתיות ומשפטיות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x